RIIBER

Sobota była dla kombinatorów bardzo ciekawym dniem. W kwalifikacjach zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został dominator ostatnich sezonów Pucharu Świata, wczroajszy zwycięzca inauguracyjnych zawodów, Jarl Magnus Riiber z Norwegii, a w samym konkursie całe podium zajęli reprezentanci Niemiec wśród których najlepszy okazał się Terence Weber.

 

Najlepszym zawodnikiem pierwszej części zawodów, czyli skoków był Terence Weber, który uzyskał w swojej próbie 136,5 metra. 6 sekund przed biegiem tracił do niego Mario Seidl a 8 Kristjan Ilves. Kolejne miejsca zajęli Ryota Yamamoto, Espen Bjoernstad i Eric Frenzel. Bardzo dobrze spisał się Szczepan Kupczak który skoczył 131 metrów i po skokach był sklasyfikowany na 10 pozycji. 

 

WYNIKI SKOKÓW

 

Bieg rozgrywany na dystansie 10 kilometrów okazał się szczęśliwy dla Terenca Webera. Niemiec z minimalną przewagą zwyciężył przed swoim rodakiem Ericiem Frenzelem, a skład podium uzupełnił trzeci z Niemców, Vinzenz Geiger. Czwarty był Estończyk Kristjan Ilves a piąty kolejny z Niemców, Julian Schmid. Szóste miejsce zajął Lukas Greiderer z Austrii, a pod nieobecność zdyskwalifikowanego w kwalifikacjach Riibera najlepszym Norwegiem okazał się Joergen Graabak, który zajął siódme miejsce. Szczepan Kupczak mimo nienajlepszej postawie w biegu (41 czas) dzięki dobrej postawie na skoczni zajął ostatecznie 29 miejsce dzięki czemu zapisał na swoim koncie pierwsze dwa punkty w nowo rozpoczętym w Ruce sezonie Pucharu Świata. 

 

WYNIKI


W Pucharze Kontynentalnym rozgrywanym w Niżnym Tagile najlepszy okazał się dzisiaj ponownie Niemiec Jakob Lange. Drugi był jego rodak David Mach, a trzecie miejsce zajął Christian Deuschl z Austrii. Warto odnotować dobry wynik zawodnika ze Szwajcarii, czyli kraju w którym od kilku lat kombinacja została mocno zapomniana, mimo że w przeszłości Szwajcarscy dwuboiści odnotowywali bardzo dobre wyniki. Pascal Mueller zajął dzisiaj szóste miejsce, a przed nim na czwartym miejscu znalazł się Japończyk Yuya Yamamoto oraz Niemiec Wendelin Thannheimer. Andrzej Szczechowicz był dzisiaj 31, Maciej Gąsienica-Ciaptak 42, a Adam Skupień 44. 

 

WYNIKI

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski