kn

Fińska Ruka położona nieopodal Kuusamo po raz kolejny organizuje pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.  Czwartek dla najlepszych kombinatorów był dniem treningów oraz rundy prowizorycznej przed zmaganiami o punkty w kolejnych dniach rywalizacji w Ruka Triple. Najlepszy w rundzie prowizorycznej okazał się Johannes Lamparter z Austrii. Jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak zajął 25 miejsce.

 

Runda prowizoryczna rozegrana na skoczni Rukatunturi (hs 142) w Ruce, obfitowała w wiele dalekich skoków. Najdalszym skokiem mógł pochwalić się Mario Seidl, jednak uzyskane przez niego 142 metry nie wystarczyły do wygranej. Dwa metry bliżej wylądował jego rodak, Johannes Lamparter, który swój skok oddał z niższego rozbiegu co pozwoliło mu nieznacznie wyprzedzić Seidla. Trzecie miejsce zajął Jarl Magnus Riiber, który również skoczył bardzo daleko. Norweski dominator zawodów Pucharu Świata wylądował na 141 metrze fińskiej skoczni, jednak uzyskał niskie oceny za styl i mimo obniżonego rozbiegu (podobnie jak w przypadku Lampartera), nie zdołał wyprzedzić ani jego ani Mario Seidla. Riiber do zwycięzcy w przeliczeniu na czas stracił 14, a Mario Seidl 6 sekund. Kolejmne dwa miejsca zajęli Ryota Yamamoto z Japonii oraz Jens Luraas Oftebro z Norwegii, którzy również uzyskali bardzo dobre odległości. Szczepan Kupczak skoczył 127 metrów co przełożyło się na 25 miejsce. Zdyskwalifikowani za nieprawidłowy kombinezon zostali Niklas Malacinski, Simen Tiller oraz Kristjan Ilves. Nie wystartował zawodnik gospodarzy Perttu Reponen. 

 

 

WYNIKI RUNDY PROWIZORYCZNEJ

 

 

Jutro odbędą się pierwsze zawody PŚ w kombinacji norweskiej w tym sezonie. O godzinie 11:00 polskiego czasu kombinatorzy będą rywalizowali w serii skoków, natomiast o godzinie 15:10 zmierzą się w biegu na dystansie 5 kilometrów. 

 

Źródło: fis-ski.com

 

Zdjęcie: PZN

 

Maciej Sulowski