Seidl_Mario_fot_FIS

Austriak Mario Seidl wygrał rundę prowizoryczną rozgrywaną w Villach. Reprezentant gospodarzy uzyskał w swoim skoku 95 metrów co wystarczyło do wygranej w kwalifikacjach. Do konkursu awansowało dwóch Polaków, z których lepiej spisał się Szczepan Kupczak. W rundzie prowizorycznej kobiet najlepsza okazała się Włoszka Annika Sieff, która skoczyła 94 metry.

 

Pierwsze na skoczni zameldowały się panie. Annika Sieff wygrała rundę prowizoryczną wyprzedzając swoja rodaczkę, Veronice Gianmoene, która uzyskała 91 metrów. Czołową trójkę zamknęła Annalena Slamik, która wyprzedziła o 0,1 punktu Gyde Westvold Hansen, która zdominowała tegoroczną edycję LGP kobiet, odnosząc komplet trzech zwycięstw. Piąta była Sigrun Kleinrath a szósta kolejna z reprezentantek Austrii, Lisa Hirner.

 

WYNIKI

 

W rundzie prowizorycznej mężczyzn zwycięstwo odniósł Mario Seidl. Drugie miejsce zajął Jens Luraas Oftebro a trzecie Kristjan Ilves. Czwarte miejsce przypadło Espenowi Andersenowi a piąte zajął Lars Ivar Skaarset. Za dwójką Norwegów na szóstej pozycji uplasował się najlepszy z fińskich zawodników, Ilkka Herola. Szczepan Kupczak skoczył 88 metrów co dało mu 22 miejsce, a Andrzej Szczechowicz skoczył 81,5 metra i zajął 39 miejsce. 

 

WYNIKI

 

Jutro w austriackim Villach pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych kończących tegoroczną edycję Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Liczymy na dobre występy Szczepana Kupczaka i Andrzeja Szczechowicza. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski