kn

Rosyjski Niżny Tagił gości w tym tygodniu kombinatorów oraz kombinatorki, któzy rywalizują w finałowych zawodach Pucharu Kontynentalnego. W piątkowym konkursie mężczyzn zwyciężył reprezentant Niemiec, Terence Weber. W zawodach kobiet wygrała doświadczona Amerykanka, Tara Geraghty-Moats. Reprezentacja Polski nie wysłała swoich zawodników na te zawody.

 

Kobiety

 

W zawodach kobiet obsada nie była zbyt liczna. Do konkursu skoków przystąpiło zalediwe 19 zawodniczek. Skoki wygrała Austriaczka Annalena Slamik, która skoczyła 89,5 metra dzięki czemu wyprzedzała o 22 sekundy przed rozpoczęciem biegu Rosjankę, Stefanie Naydymową. Trzecia na półmetku zawodów była Niemka, Svenja Wuerth.

 

Bieg który zaczał się o godzinie 16 czasu miejscowego( + 4 godziny względem czasu polskiego). padł łupem Amerykanki, zwyciężczyni pierwszej edycji Pucharu Świata Kobiet w kombinacji norweskiej, Tary Heraghty-Moats. Amerykanka, która po skokach była dopiro na 10 pozycji, znakomicie spisała się na trasie, dzięki czemu odniosła zwycięstwo. Druga Sigran Kleinrath z Austrii straciła do niej 22,6 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Maria Gerboth z Niemiec, czwarte jej rodaczka, Cindy Haasch, piąta była liderka po skokach, Annalena Slamik a czołową szóstkę zamknęła Stefania Nadymowa. 

 

WYNIKI SKOKÓW 

 

PEŁNE WYNIKI

 

Mężczyźni

 

W zawodach mężczyzn stawka była nieco bardziej liczna. Zgłosoznych do zawodów zostalo 35 zawodników, jednak na starcie zabrakło Niemca, Davida Macha. Skoki wygrał Lars Ivar Skaarset, który uzyskał aż 94 metry, jednak silny wiatr pod narty znacząco obniżył jednak jego notę. Drugi po skokach, Terence Weber, mimo odległości 87,5 metra uzyskanej z tej samej belki startowej, tracił do Norwega zaledwie 2 sekkundy. Trzeci po skokach był Simen Tiller z Norwegii, który uzyskał 92 metry, jednak jemu również bardzo sprzyjały warunki w powietrzu. 

 

Bieg na dystansie o połowę dłuższym niż w przypadku kobiet, czyli tradycyjnie na 10 kilometrów okazał się szczęśliwy dla reprezentanta Niemiec, Terence Webera. Weber stoczył zaciętą walkę o wygraną z Larsem Ivarem Skaarsetem, jednak to właśnie on okazał się dzisiaj najlepszy. Trzeci ze stratą 10,6 sekundy do Webera dotarł na metę Simen Tiller. Czwarty niecałe 8 sekund później na mecie pojaiwł się doświadczony Taylor Fletcher ze Stanów Zjednocoznych. Amerykanin miał dzisiaj najlepszy czas biegu. Piąte miejsce zajęli Niemcy, David Mach i Julian Schmid.

 

WYNIKI SKOKÓW

 

PEŁNE WYNIKI

 

Jutro oraz w Niedzielę kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile. Warto dodać, że transmisję z zawodów można obejrzeć za darmo na żywo dzięki przygotowanemu streamowi na platformie youtube, szczegóły oraz link do transmisji można znaleźć na stronie międzynarodowej federacji narciarskiej (fis-ski.com).

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski