MSJ

Po wczorajszej rywalizacji kobiet dziś do walki o medale w Lahti przystąpili mężczyźni. Złoty medal w kombinacji norweskiej wywalczył Austriak, Joahnnes Lamparter. Srebrny krążek wywalczył Francuz, Matteo Baud a brązowy medal trafił w ręce kolejnego Austriaka, Stefana Retteneggera. Najlepszy z naszych reprezentantów, Maciej Gąsienica-Ciaptak zajął 21 miejsce.

 

Poranna seria skoków przyniosła zwycięstwo Johannesa Lampartera, któy był głównym faworytem do wygranej w dzisiejszacyh zawodach. Lamparter uzsyskał 95 metrów i prowadził przed Matteo Baud z Francji, który lądował dalej, jednak miał lepsze warunki w powietrzu. Francuz skoczył 96,5 metra. Trzecie miejsce zajął Czech, Jiri Konvalinka, który uzyskał 94,5 metra. Baud tracił przed biegiem do lidera 7, a Konvalinka 22 sekundy. Koleje pozycje zajęli Marco Heinis z Francji oraz Austriacy Stefan Rettenegger i Manuel Einkemmer. 7 buył najlepwszy z Finów, Otto Nittykoski a czołową ósemkę zzmknął ze stratą 39 skeund do porwadzącego po skokach Eidar Johan Stroem z Norwegii. Najlepszy z Polaków w tej częsci rywalizacji był Mateusz Jarosz, który zajmował 18 pozycję. Maciej Gąsienica-Ciaptak był 35, a Adam Skupień 42. Zdyskwalifikowani zostali Ernest Nadymov z Rosji, Sebastian Oestvold z Norwegii oraz Amerykanin, Niklas Malacinski.

 

WYNIKI

 

Bieg na 10 kilometrów odbywał się podobnie jak skoki przy pochmurnej pogodzie. Od początku stawce przewodził Johannes Lamparter, który zwyciężył z przewagą 49.4 sekundy nad drugim Matteo Baud, który zdołał obronić drugą lokatę przed rywalami. Trzecie miejsce zajął Stefan Rettenegger a czwart na metę przybiegł Otto Nittykoski. Piąty był Andreas Skoglund a szósty Manuel Einkemmer. Kolejne pozcyje zajęli Perttu Reponen, Kodai Kimura i Christian Frank a czołową dziesiątkę zamknął Eidar Johan Stroem. Bardzo dobrze w biegu spisał się Maciej Gąsienica-Ciaptak, który miał 9 czas biegu i awansował z 35 na 21 pozycję. W 30 znalazł się również Mateusz Jarosz, który spadł z 18 na 29 miejsce. Adam Skupień zanotował niewielki awans z 42 na 39 miejsce. Zawodów nie ukończył Estończyk Markus Kagu.

 

WYNIKI

 

 

Jutro w Lahti zakończenie zmagań w kombinacji norweskiej. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w konkursie drużyn mieszanych. Transmisję z zawodów, podobnie jak miał to miejsce dzisiaj można oglądać na kanale youtube, gdzie organizatoprzy przygotowali relację z konkursów. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski