kn

Gyda Westvold Hanesen została mistrzynią świata juniorek w kombinacji norweskiej. Norweżka odniosła zdecydowane zwycięstwo. Wicemistrzynią została jej rodaczka Marte Leinan Lund, a trzecie miejsce zajęła Lisa Hirner z Austrii. 

 

Skoki do kombinacji rozegrano na normalnym obiekcie w Lahti o rozmiarze (hs) 100 metrów. Podczas skoków temperatra wynosiła -14 stopni celsjusza. Warunki do skakania były dość sprawiedliwe. 

Najlepsza okazała się Gyda Westvold Hansen, która skoczyła 92 metry. 88 metrów uzyskała druga na liście wyników Annika Sieff z Włoch, która traciła przed biegiem do Norweżki 43 sekundy. Trzecie miejsce na półmetku zawodów zajmowała Mille Moen Flatla, która także uzsykała odległość 88 metrów a do liderki po skokach traciła 46 sekund.

 

WYNIKI

 

Bieg który odbywał się na dystansie 5 kilometrów nie przyniósł zmian na pierwszej pozycji. Gyda Westvold Hansen wygrała z przewagą ponad minuty nad swoją rodaczką Marte Leinan Lund. Trzecią pozycję zajęła Lisa Hirner. Za miejscami mealowymi znalazły się Japonki, Yuna Kasai i Ayane Miyazaki.

 

WYNIKI


Jutro w Lahti do walki o medale przystąpią juniorzy. A w piątek czeka nas jeszcze rywalizacja w konkursie drużyn mieszanych. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski