kn

Pierwsze zawody w biegach na MŚJ w w Finlandii już za nami. Możemy cieszy się już z dwóch pierwszych medali na tej imprezie, a ich autorkami są polskie biegaczki, Monika Skinder (złoto) i Karolina Kaleta (brąz). Dzisiaj na skoczni skakali w ramach juniorskich mistrzostw na skoczni Salapusselka (hs 100) przedstawiciele kombinacji norweskiej. A po południu na skoczni pojawią się także sportowcy występujący w skokach narciarskich. O polskie medale w kombinacji będzie zapewne bardzo trudno ale nie należy tracić nadziei na dobry rezultat. Dzisiejszą runde prowizoryczną wygrali Johannes Lamaprter i Gyda Westvold Hansen.

 

Polska ekipa wysłała do Lahti trzech kombinatorów. Najlepiej z nich spisał się Mateusz Jarosz, który skoczył 80 metrów i zajął 26 miejsce. Maciej Gąsienica-Ciaptak skoczył 77 metrów i był 37 a Adam Skupień uzyskał w swoim skoku 76 metrów co dało mu dzisiaj 44 lokatę. Rundę prowizroyczną u panów wygrał znany z Pucharu Świata zdecydowany faworyt tegorovcznych zawodów, Johannes Lamaprter z Austrii, któy skoczył 93 metry. DARUGI BYŁ fRANCUZ, Matteo Baud (90 m), który również ma już doświadczenie w zawodach Pucharu Świata. Trzeci był kolejny z Austriaków Manuel Einkemmer a czwarty Niklas Malacinski ze Stanów Zjednoczonych. Czołową piątkę zamknął Norweg Andreas Skoglund.

 

WYNIKI

 

 

U Pań najlepsza była dzisiaj Norweżka, Gyda Westvold Hansen, która uzyskała w swoim skoku 90 metrów. Kolejne miejsca zajęły Annika Sieff z Włoch, Marte Leinan Lund z Norwegii i Yuna Kasai a czołową piątkę zamknęła trzecia z norweżek Mille Moen Flatla. 

 

WYNIKI

 

 

Jutro w Lahti zawody indywidualne kombinatorek a w czwartek poznamy mistrza świata juniorów wśród kombinatorów. Na zakończenie skromengo w tym roku programu zawodów w kombinacji norweskiej w ramach MŚJ zostaną rozegrane mieszane zawody drużynowe, które odbędą się w piątek.

Tymczasem z Lahti docierają do nas niepokojące informacje odnośnie polskich skoczków. Jeden z naszych zawodników miał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co prawdopodobnie uniemożliwi start polskich skoczków na mistrzostwach. Całej polskiej ekipie będącej na Mistrzostwach, zarówno w Vuokatti jak i w Lahti życzymy dużo zdrowia. 

 

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

 

Zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski