kn

Niemieckie Klingenthal po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla reprezentanta gospodarzy Vinzenza Geigera. Niemiec wygrał kolejne zawody. Drugi był dzisiaj Akito Watabe a trzeci Lukas Greiderer. Szczepan Kupczak nie ukończył dzisiejszych zmagań, nie przystępując do biegu po 35 miejscu na skoczni.

 

Skoki

 

Liderem po skokahc był Lukas Greiderer. Austriak skoczył aż 148,5 metra i wyprzedzał z przewagą 1,1 dziesiątych punktu Ryote Yamamoto z Japonii. Trzecie miejsce po skokach zajmował Niemiec, Manuel Faisst. Szczepan Kupczak skoczył 123 metry i zajął 35 pozycję.

 

WYNIKI

 

Bieg

 

Zwycięstwo odniósł ponownie Vinzenz Geiger, który po skokach był piąty. Z niewielką stratą wynoszącą 4,1 sekundy pojawił się drugi Akito Watabe. Trzeci był pół sekundy za Japończykiem lider po skokach, Lukas Greiderer. Kolejne lokaty zajęli Jens Luraas Oftebro, Fabian Riessle i Johannes Rydzek. Szczepan Kupczak podobnie jak Ben Loomis i Einar Luraas Oftebro nie przystąpił do biegu. Ze startu w całości zrezygnował reprezentant Czech, Jan Vytrval, który nie pojawił się już na skoczni.

 

WYNIKI


Kolejne zawody w kombinacji na najwyższym szczeblu odbędą się dopiero na przełomie lutego i marca a będą to mistzrostwa świata w Oberstdorfie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi mimo nieobecności w Klingenthal Jarl Magnus Riiber, który ma na swoim konice 940 punktów. Drugi Vinzenz Geiger ma 754 punkty, a trzeci Akito Watabe 648. Szczepan Kupczak z dorobkiem 6 punktów jest sklasyfikowany na 49 miejscu. 

W klasyfikacji najlepszego skoczka prowadzi Riiber przed Watabe i Yamamoto, a wklasyfikacji na najlepszego biegacza najlepszy jest Joergen Graabak, który wyprzedza Ilkkę Herolę i Vinzenza Geigera.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Zdjęcie: PZN

 

Maciej Sulowski