kn

Vinzenz Geiger wygrał sobotnie zawody Pucharu Świata w Klingenthal. Drugie miejsce zajął Fabian Riessle (na zdjęciu) a trzecie kolejny z Niemców, Eric Frenzel. Szczepan Kupczak zakończył zmagania na 43 miejscu.

 

Skoki

 

Serię skoków do kombinacji wygrał Ryota Yamamoto. Japończyk uzsyskał 141,5 metra co dało mu 32 sekundy przewagi nad drugim Terencem Weberem z Niemiec. Trzeci był ze stratą 40 sekund reprezentant Francji, Laurent Muhlethaler. Szczepan Kupczak uzsyskał w swojej próbie odległość 121,5 metra i zajął 39 miejsce.

 

WYNIKI

 

Bieg

 

Na trasie biegowej dominowali dziś reprezentanci gospodarzy. Zawody wygrał Vinznez Geiger, który uciekł reszcie stawki pod koniec wyścigu. O drugie miejsce walka toczyła się między Fabianem Riessle, Ericiem Frenzelem oraz reprezentantem Finlandii, Ilkką Herolą. Ostatecznie zawodnicy dobiegli do mety właśnie w takiej kolejności. Piąty był Johannes Rydzek, a szósty Akito Watabe. Najlepszy wynik w karierze zanotował Francuz, Laurent Muhlethaler, który zakończył dzisijesze zmagania na siódmym miejscu. Szczepan Kupczak zajął 43 miejsce wyprzedzając 6 zawodników. Mamy nadzieję na lepszy występ Polaka w jutrzejszych zawodach.

 

WYNIKI

 

Jutrzejsze zawody odbędą się podobnie jak dzisiaj dość wcześnie. Skoki zaczną się o 9:30 a bieg o godzinie 11:30. Transmisja zawodów w Eurosporcie 1.

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski