kn

Jarl Magnus Riiber po raz kolejny okazał się najlepszy i pewnie zmierza po triumf w Nordic Combined Triple. Jedyny Polak w stawce dzisiejszych zawodów, Szczepan Kupczak zajął 39 miejsce, co jednak gwarantuje mu udział w jutrzejszych ostatnich zawodach w turnieju Nordic Combined Triple. 

 

Kombinatorzy rywalizowali tak jak wczoraj na skoczni o wielkości (hs) 109 metrów. Zmienił się jednak dystans biegowy. Zawodnicy mieli dzisiaj do pokonania 10 kilometrów. Jutro ponownie czeka ich jeden skok oraz bieg na 15 kilometrów. 

Skoki

Po skokach prowadził Jarl Magnus Riiber, który uzyskał "zaledwie" 99 metrów. Drugi Akito Watabe tracił przed biegiem do lidera 27 sekund a trzeci Ilkka Herola już 59. Szczepan Kupczak po skoku na odległość 97 metrów zajmował 36 miejsce ze stratą 3 minut i 36 sekund do lidera.

WYNIKI 

Bieg rozegrany niedługo później nie przyniósł zmian na pierwszej pozycji. Pewne zwycięstwo odniósł Riiber, który linie mety minął 33,3 sekundy szybciej od drugiego Akito Watabe. Trzecie miejsce zajął Ilkka Herola, a czwarte Eric Frenzel. Piąty finiszował Vinzenz Geiger. Szczepan Kupczak ukończył zawody na 39 miejscu.

WYNIKI

Jutro w Seefeld ostatnie zawody z udziałem 40 najlepszych dzisiajch zawodników. Miejmy nadzieję że Szczepan Kupczak awansuje przynajmniej kilka pozycji względem dzisiejszych zawodów. Zawodnicy najpierw tradycyjnie zmierzą się na skoczni aby później przystąpić do biegu na 15 kiloemtrów, który jest obecnie bardzo rzadko stosowanym dystansem podczas zawodów w kombinacji.

Źródło: fis-ski.com

Zdjęcie: PZN

Maciej Sulowski