kn

Ryota Yamamoto wygrał rundę prowizoryczną przed zawodami Pucharu Świata w Lahti. W Pucharze Kontynentalnym w Eisenerz odbyły się już dwa konkursy indywidualne. U mężczyzn wygrał Stefan Retteneger a u kobiet Gyda Westvold Hansen. W zawodach mężczyzn punkty zdobyło dwóch naszych zawodników, Szczepan Kupczak oraz Andrzej Szczechowicz.

 

Lahti

Runda prowizaoryczna w Lahti należała dziś do Japończyka Ryoty Yamamoto. Skoczył on 126 metrów i wygrał skoki przed drugim reprezentantem Norwegii. Espen Bjoernstad skoczył aż 129 metrów ale miał lepsze warunki od Yamamoto. Trzeci był rodak zwycięzcy PCR, Yoshito Watabe który uzyskał 124,5 metra.

Wyniki

Eisenerz

W Pucharze Kontynentalnym zwycięstwa odnieśli Austriak Stefan Retteneger oraz Norweżka Gyda Westvold Hansen. W rywalizacji mężczyzn startowało czterech Polaków. Najlepszy z nich Szczepan Kupczak był dziś 13, a drugi z zawodników reprezentujących Polskę, który zdobył punkty to Andrzej Szczechowicz, który zajął miejsce 29. Mateusz Jarosz był 56 a Maciej Gąsienica-Ciaptak 58. U panów na podium stanęli jeszcze oprócz Rettenegera Espen Andersen z Norwegii oraz Philipp Orter z Austrii który przybiegł na metę prawie równo z Simenem Tillerem z Norwegii, dlatego o wynikach zdecydował fotofiniszi ostatecznie to Austriak okazał się minimalnie lepszy. Wśród pań w skład podium obok Gydy Westvold Hansen weszły jeszcze Japonki, druga była Anju Nakamura a trzecia Ayane Miyazaki.

Wyniki mężczyzn 

Wyniki kobiet

Jutro w Pucharze Śiwata kolejny sprint drużynowy a w Pucharze Kontynentalnym następne zawody indywidualne. 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com/PZN

Maciej Sulowski