kn
Piątek to historyczny dzień dla kombinacji norweskiej. Dzisiaj, 18 grudnia rozegrano pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej kobiet. Zwyciężyła Amerykanka Tara Geraghty-Moats.
W konkurencji panów pierwsze miejsce w rundzie prowizorycznej mężczyzn zajął Jarl Magnus Riiber. Jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak zajął 46 miejsce w stawce 53 zawodników.


 

Kobiety
 
Panie na skocznię wyruszyły z samego rana. Skoki wygrała odległością 94,5 metra Gyda Westvold Hansen z Norwegii. Druga była Veronica Gianmoena. Trzecia była Anju Nakamura. Czwarte miejsce zajęła Claudia Purker a piąte Sigrun Kleinrath.
 
>>>TUTAJ<<<- wyniki po skokach
 
 
Bieg rozegrany o 13:45 na dystansie 5 kilometrów wygrała Tara Geraghty-Moats. O półtorej sekundy wyprzedziła liderkę po skokach Gyde Westvold Hansen ,która prowadziła po skokach. Zwyciężczyni dzisiejszych zmagań na trasę ruszała z kolei jako 6, ale najlepszy czas biegu dał jej wygraną. Trzecie miejsce zajęła Anju Nakamura. Czwarta była Marte Leinan Lund a piąta Sigrun Kleinrath. Zmagania ukończyło 30 zawodniczek, niestety w gronie startujących nie było reprezentantek Polski. 
 
 
 
 
 
Mężczyźni
 
Panowie na skocznie wyruszyli po skokach do kombinacji kobiet. Pierwsze miejsce zajął Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 95 metrów z 17 belki startowej. Dalej o pół metra lądował jego rodak, Espen Bjoernstad, jednak ruszał on podobnie z rozbiegu ustawionego o jeden stopień wyżej, dostał też niższe noty za styl. 94,5 metra skoczył Ryota Yamamoto, który był trzeci. Czwarty był Jens Luraas Oftebro a piąty Terence Weber. Szczepan Kupczak skoczył 83 metry i zajął dziś odległe 46 miejsce dające mu jednak awans do konkursu w którym miejmy nadzieję spisze się dużo lepiej. 
 
>>>TUTAJ<<< - Wyniki rundy prowizorycznej
 
 
 
Źródło i zdjęcie: fis-ski.com
 
Maciej Sulowski