kn

Dobre wieści docierają do nas z Austrii. Austriacki Związek Narciarski oraz organizatorzy Pucharu Świata w Ramsau zdecydowali się na zorganizowanie oprócz planowanego Pucharu Świata mężczyzn w kombinacji norweskiej dodatkowych zawodów dla specjalistek od dwuboju zimowego oraz skoczkiń narciarskich. Dziękie tej decyzji Puchar Świata kobiet zarówno w kombinacji norweskiej jak i w skokach narciarskich zacznie się jeszcze w tym roku kalendarzowym, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich kobiet odbędą się w piątek 18 grudnia, natomiast męscy specjaliści od dwuboju rywalizować będą w sobotę oraz niedzielę 19-20 grudnia
 
Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej mężczyzn Lasse Ottesen. Norweg liczy że dzięki zorganizowaniu pierwszych zawodów w kombinacji dla kobiet jeszcze przed końcem roku kalendarzowego FIS będzie mógł się skupić na przygotowaniach do styczniowych zawodów Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Jednocześnie Ottesen zapowiedział że pracują obecnie nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby przenieść odwołaną rundę Pucharu Świata w Lillehammer na inny termin. 
 
 
Źródło i zdjęcie: fis-ski.com
 
 
Maciej Sulowski