Kupczak_Szczepan_fot_Flawia_Krawczyk_FIS

Niedzielne pucharowe zawody w Ruce odbyły się nie do końca zgodnie z planem, ponieważ poranna seria skoków została odwołana ze względu na złe warunki. W biegu na 10 km zawodnicy startowali według wyników z czwartkowej rundy prowizorycznej, w której prowadził Manuel Faisst. 

 

W związku z tym, że seria skoków w Ruce na skoczni HS 142 została odwołana, zdecydowano o tym, aby dwuboiści startowali w biegu na podstawie czwartkowej rundy prowizorycznej. Wtedy najlepszy na skoczni był Manuel Faisst, a razem z nim na podium znaleźli się również Jens Luraas Oftebro oraz Johannes Lamparter.

Pechowym zawodnikiem tego weekendu jest Jarl Magnus Riiber, który wygrał w pozostałych dwóch konkursach w Kuusamo. Dziś jednak ze względu na dyskalifikację w czwartkowej rundzie prowizorycznej nie mógł wystartować w biegu.

 

WYNIKI

 

Mimo, iż Jarl Magnus Riiber nie mógł dziś wystartować w zawodach, na najwyższym stopniu podium i tak pojawił się Norweg. Jens Luraas Oftebro wygrał bieg metodą Gundersena na 10 km z czasem 25 minut i 22.1 sek. Drugie miejsce zajął niemiecki dwuboista Fabian Riessle (+1.9 sek), a podium zamknął jego rodak  - Manuel Faisst. (+6.4 sek).

Tuż za "pudłem" znalazł się Johannes Lamparter z Austrii (+11.8 sek), a 5. był Kristjan Ilves z Estonii (+33.2 sek).

Szczepan Kupczak w czwartkowej rundzie prowizorycznej zajął miejsce 42., a po dzisiejszym biegu zawody zakończył na pozycji 43. z czasem 31 minut i 20.4 sek.

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Źródło: Fis-ski.com

Fot. Flawia Krawczyk