kupczak

Sobota to dla kombinatorów kolejny dzień rywalizacji na skoczni i trasie biegowej w Ruce. Ponownie najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber, który tym, razem zwyciężył z dużą większą przewagą niż w piątek. Jedyny Polak w stawce tym razem niestety bez punktów, Szczepan Kupczak zajął bowiem dzisiaj 34 miejsce.

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 141 metrów. Drugi był Akito Watabe. Trzeci Manuel Faisst a czwarty drugi z braci Watabe, Yoshito. Kolejne miejsca zajęli Franz- Josef Rherl i Eric Frenzel. Zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został jeszcze przed skokiem Harald Johnas Riiber. Szczepan Kupczak zajął 22 miejsce a do lidera przed rozpoczęciem biegu tracił ponad dwie i pół minuty.
 
 
 
Bieg
 
Dzisiejszy bieg odbył się na standardowym dystansie 10 kilometrów, czyli dwa razy dłuższym niż wczoraj. Niestety nie mogliśmy go oglądać na żywo, bowiem transmisja z biegowej części dzisiejszych zawodów nie została pokazana w Eurosporcie. 
Pewne zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber, który pokonał drugiego Erica Frenzela o 50,1 sekundy. Kolejni zawodnicy przybiegli zaraz za Frenzelem. Trzeci był Akito Watabe a czwarty Franz-Josef Rehrl. Piątą lokatę zajął Mnauel Faisst. A z trochę większą stratą na mecie zameldował się Johannes Lamparter. Szczepan kupczak niestety tym razem nie zdobył punktów zajmując 34 miejsce.
 
 
 
Jutro ostatni dzień zmagań narciarzy w Ruce. Kombinatorzy skoki rozpoczną o 9:30 a na trasę biegową wyruszą o godzinie 14:55.
 
 
Źródło: fis-ski.com
 
 
Maciej Sulowski