kn

Piątek 27 listopada to pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ruce. Otwarcie zmagań kombinatorów norweskich już od wielu lat ma miejsce w tej fińskiej miejscowości. Dzisiejszym zwycięzcą został tak jak pewnie większość spodziewała się jeszcze przed zawodami, Jarl Magnus Riiber który wyprzedził Johannes Lampartera dla którego jest to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze. Trzecie miejsce zajął Jens Luraas Oftebro.

 

Skoki
 
Skoki odbyły się bez większych problemów. Zwycięzcą zmagań na obiekcie o rozmiarze (hs) 142 metrów został Johannes Lamparter, który wygrał skoki szybując na odległość aż 147,5 metra. Niewiele mniej lądował estończyk Kristjan Ilves, który uzyskał odległość 144 metrów a przed biegiem tracił do Lampartera 11 sekund. Trzecie miejsce zajął japończyk Ryota Yamamoto, który także skoczył poza rozmiar skoczni, jego rezultat to 142,5 metra. Przed biegiem tracił do prowadzącego austriaka 24 sekundy. Kolejne pozycje zajęli Jarl Magnus Riiber, Manuel Faisst i Mario Seidl, który wraca do rywalizacji po kontuzji. Szczepan Kupczak uzyskał 128 metrów i zajął 21 miejsce.
 
>>TUTAJ<< - Wyniki
 
 
Bieg
 
Po ciekawej aczkolwiek krótkiej rywalizacji na trasie. Zawodnicy bowiem mierzyli się dzisiaj na dystansie zaledwie 5 kilometrów, poznaliśmy zwycięzcę, którym okazał się dominator ostatniego sezonu Jarl Magnus Riiber. Norweg z przewagą zaledwie sekundy minął linię mety przed Johannesem Lamparterem. Trzecie miejsce zajął 17,3 sekundy Jens Luraas Oftebro. Czwarte miejsce zajął Manuel Faisst, piąte Kristjan Ilves a szóste Akito Watabe. Szczepan Kupczak zajął miejsce dające mu 6 punktów, czyli 25. 
 
>>TUTAJ<< - Wyniki
 
 
Jutro kolejne zmagania w Ruce. Wyniki i opis zmagań znajdziecie oczywiście na skipolu.
 
Źródło: fis-ski.com
 
 
Maciej Sulowski