RIIBER

Puchar Świata w kombinacji norweskiej trwa. Dwuboiści startowali dziś w Lahti w sprincie drużynowym. Zmagania zaczęły się od serii skoków. Dwóch norweskich weteranów - Jarl Magnus Riiber i Joergen Graabak wygrali zawody. Dwa zespoły zostały zdublowane, a jeden nie ukończył biegu. 

 

Seria skoków na HS-130 rozpoczęła się o godzinie 10:00. Pierwsze miejsce zajęli Norwegowie zespół I. Joergen Graabak oddał skok na odległość 122 metry, a Jarl Magnus Riiber 127 m. Drugą lokatę zajęła Japonia I w składzie: Ryota Yamamoto (123,5 m) i Akito Watabe (121,5 m). Na trzecim miejscu znaleźli się Niemcy z zespołu I: Terence Weber (124,5 m), oraz Manuel Faisst ze skokiem na 119,5 metra. Drugi skład z Norwegii uplasował się tuż za podium. Espen Andersen skoczył 117,5 m, zaś Espen Bjoernstad 119 m.

 

Kilka godzin później dwuboiści na trasach biegowych walczyli w Team Sprint 2x7,5 km. Wygrana należy do zespołu Norwegia I - czyli lider Pucharu Świata Riiber oraz Graabak. Czas zwycięzców to 29 minut i 06.3 sek. Za nimi na 2. miejscu najlepsi byli Niemcy I - Weber i Faisst (+28.1 sek), a podium zamknęli ich rodacy ze składu II - Johannes Rydzek oraz Vienzenz Geiger (+30.8 sek). Drugi norweski team utrzymał czwartą po skokach pozcyję, a zawody ukończyli ze stratą +37.4 sek. Zespół z Chin i USA II zostali zdublowani. Japonia w składzie II nie ukończyła startu. 

 

WYNIKI

 

Jutro w Lahti rozegrane zostaną zawody indywidualne na 10 km metodą Gundersena. W rywalizacji brać udział będzie Mistrz Polski - Szczepan Kupczak. 

 

Bożena Tyc