harald riiber

Podczas przerwy od Pucharu Świata, odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Królem tego weekendu został Harald Johnas Riiber, który w tym sezonie kolejny raz stanął na najwyższym stopniu podium. Polskę reprezentowali: Wojciech Marusarz, Piotr Kudzia, Adam Skupień oraz Paweł Twardosz. 

 

W sobotę rano zawodnicy odbyli serię skoków. Najlepszy był Harald Riiber, który skoczył 133,5 metra, co dało mu świetną pozycję wyjściową w biegu. 26 sekund straty do niego miał Lars Ivar Skaarset (132,5 m), a 42 sek. Sindre Ure Soetvik (129 m). Kilka godzin później dwuboiści przenieśli się do oddalonego o 200 km Oberhofu, gdzie przystąpili do biegu przełajowego. Riiber wygrał z czasem 28 minut i 12.6 sek. Za nim na metę dotarł jego rodak - Lars Ivar Skaarset (+50.8 sek). Podium zamknął Austriak Manuel Einkemmer (1:08.2 sek). Marusarz spisał się najlepiej z naszych zawodników, skończył na pozycji 33. Kudzia zajął miejsce 36., Twardosz 42., a Adam Skupień 51. 

 

WYNIKI

 

Niedzielne zmagania dwuboiści zaczęli już o 8:45 biegiem, w którym startowali według piątkowej rundy prowizorycznej, którą wygrał Harald Riiber. Całe podium opanowali Norwegowie z Riiberem na czele, odniósł on kolejne zwycięstwo w PK, docierając na metę z czasem 28 minut i 17.2 sek. Drugą lokatę zajął Simen Tiller (+0.4 sek), a trzeci był Sindre Soetvik (+18.1 sek). Wojciech Marusarz uzyskał 26. pozycję i dzięki temu zdobył punkty. Piotr Kudzia był 35., zaś Adam Skupień 56. 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc