Graabak

Niedziela to dla dwuboistów pierwszy w tym sezonie start drużynowy. Zawody wygrali Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber. Polskę reprezentowali Wojciech Marusarz oraz Szczepan Kupczak, ale zostali oni zdublowani. Po skokach prowadzili Japończycy Team I, jednak po biegu skończyli na 9. pozycji. 

 

Serię skoków wygrała Japonia: Akito Watabe (103 m) i Ryota Yamamoto (103,5 m). Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się Norwegowie. Team I: Joergen Graabak (102 m) i Jarl Magnus Riiber (102,5 m). Team II: Espen Bjoernstad (99 m) i Jens Luraas Oftebro (102,5 m). Wojciech Marusarz startował jako pierwszy z naszych zawodników i tak, jak wczoraj ozystał 95 metrów. Nieco lepiej poradził sobie Szczepan Kupczak, jego odległość to 96,5 metra. 

 

Bieg należał do Nerwegów z zespołu I. Graabak i Riiber zwyciężyli z czasem 33 minuty i 19 sek. Za nimi Niemcy I - Fabian Riessle i Vienzenz Geiger (+43.8 sek.). Na trzecim miejscu znaleźli się Austriacy II - Martin Fritz oraz Lukas Greiderer (+44.3 sek.). Tuż za nimi 4. miejsce zajęli ich rodacy Team II - Lukas Klapfer i Franz-Josef Rehrl (+45.9 sek.). 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc