riiber

Inaugurujące zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej za nami. Rywalizacja dziś toczyła się pod dyktando Norwegów którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Najlepszym z nich był dominator poprzedniego sezonu Pucharu Świata Jarl Mganus Riiber. Punktował jeden Polak, Szczepan Kupczak zajął 28 miejsce. Miejscem inauguracji jest tak jak w poprzednich latach fińska Ruka gdzie kombinatorzy mierzą się na największej skoczni w kalendarzu, Rukatunturi(hs142) oraz na pobliskiej trasie biegowej.

Skoki

Rundę skoków wygrał Jarl Magnus Riiber który skoczył 140,5 metra z 19 belki startowej. Drugi był Espen Bjoernstad który uzyskał aż 148 metrów ale skakał z platformy ustawionej na 21 stopniu. Trzeci po skokach był Jens Luraas Oftebro który także może poszczycić się dlaekim skokiem wynoszącym 143 metry. Dalsze pozycje zajęli Martin Fritz, Joergen Graabak i Manuel Faisst. Szczepan Kupczak miał spore problemy w locie i wylądował na 125 metrze co dało mu 22 miejsce. Adam Cieślar skoczył 101,5 metra i był 48.

WYNIKI  - Wyniki po skokach

Bieg

Bieg rozegrany został na dystansie 5 kilometrów co dawało przewagę zawodnikom którzy dobrze spisali się na skoczni. Zawody wygrał lider po skokach Jarl Magnus Riiber który z przewagą 53,3 sekund wyprzedził drugiego Espena Bjoernstada. Trzeci był kolejny z Norwegów Jens Luraas Oftebro dla którego jest to pierwsze indywidualne podium Pucharu Świata a karierze.
Czwarty był kolejny zawodnik z kraju wikingów Joergen Graabak a piąty Niemiec Fabian Riessle. Szóste miejsce zajął jego rodak Manuel Faisst a siódme Martin Fritz. Ósma lokata przypadła Franzowi-Josefowi Rehrlowi a dziewiąta Samuelowi Coście. Czołową dziesiątkę zamknął Vinzenz Geiger. Szczepan Kupczak spadł o kilka pozycji ale udało mu się zdobyć trzy punkty za 28 miejsce. Adam Cieślar zakończył rywalizację na 48 pozycji.

OFICJALNE WYNIKI  - Wyniki

Jutro zawody rozpoczną się bardzo wcześnie. Skoki już od 8:30 polskiego czasu a bieg o 14:00. Wyniki znajdziecie na skipolu.