kn

Kolejne wiadomości ze świata kombinacji norweskiej. Tym razem o krajowych mistrzostwach w tej dyscyplinie. O tytuł najlepszego kombinatora walczono we Włoszech, Niemczech, Austrii, Estonii, Ukrainie i Kazachstanie.

 

Mistrzostwa Włoch
 
Mistrzami Włoch zostali Samuel Costa i Veronica Gianmoena. Zawody zostały rozegrane w Predazzo.
Wśród mężczyzn rywalizacja o zwycięstwo toczyła się między Costą a Alessandro Pittinem. Ostatecznie Costa wygrał o 12 sekund. Trzecie miejsce należało do Aarona Kostnera. Kolejne pozycje zajęli Manuel Maierhofer, Raffaele Buzzi i Lukas Runggaldier. Siódme miejsce zajął Stefano Radovan.
Mistrzynią Włoch została natomiast Veronica Gianmoena która o zaledwie trzy sekundy pokonała Annikę Sieff. Trzecie miejsce zajęła Daniela Dejori, czwarte Greta Pinzani a piąte Martina Zanitzer. 
 
 
 
Mistrzostwa Niemiec
 
Nasi zachodni sąsiedzi o tytuł mistrza kraju walczyli w Klingenthal. W najważniejszej kategorii czyli konkursie indywidualnym zwyciężył drugi po skokach i czwarty na trasie Fabian Riessle. Srebrny medal zdobył Johannes Rydzek który awansował dzięki świetnemu biegowi z szóstej lokaty po skokach. Brąz zdobył lider po skokach Manuel Faisst. Kolejne miejsca zajęli Julian Schmid, Terence Weber i Jakob Lange. Dopiero siódmy był Eric Frenzel. 
 
TUTAJ  - WYNIKI
 
W kategorii juniorów wygrał David Mach przed Lenardem Kerstingiem i Nickiem Siegemundem.
 
TUTAJ  - WYNIKI
 
W zawodach sprintu drużynowego zwyciężyli Manuel Faisst i Fabian Riessle przed Terencem Weberem Ericiem Frenzelem. Brązowy medal zdobyli Julian Schmnid i Johannes Rydzek. 
 
TUTAJ  - Wyniki
 
 
 
Mistrzostwa Austrii
 
Mistrzostwa Austrii rozegrano w Tschagguns. Mistrzami Austrii zostali Lisa Hirner i Bernhard Gruber. 
 
Wśród pań Hirner nie miała większych problemów ze zwycięstwem bowiem wygrywała już po skokach a swoją dominację potwierdziła w biegu. Drugie miejsce zajęła Johanna Bassani a trzecie Sigrun Kleinrath. Kolejne miejsca zajęły Annalena Slamik MaritWeichselbraun i Mani Cooper.
 
 
WYNIKI  
 
 
Wśród mężczyzn zwyciężył Bernhard Gruber który dzięki drugiej nocie na skoczni i drugim czasie biegowym zajął finalnie pierwsze miejsce. Drugi ze stratą 1,9 sekundy był Martin Fritz a trzeci lider po skokach Franz-Josef Rehrl. Kolejne miejsca zajęli Lukas Greiderer i Philipp Orter. Szósty był Thomas Joebstl a siódmy Paul Gerstgraser. 
 

WYNIKI

 
 
 
Mistrzostwa Estonii
 
Mistrzostwa Estonii odbyły się bez największej gwiazdy estońskiej kombinacji czyli Kristjana Ilvesa który obecnie trenuje z ekipą Norwegii. Mistrzami kraju zostali Annemarii Bendi i Robert Lee.
W konkursie kobiet wystartowały tylko trzy zawodniczki. Wygrała Annemarii Bendi przed Triinu Hausenberg i Careną Roomets.
W konkursie mężczyzn wygrał Rober Lee przed Andreasem Ilvesem i Markkus Alterem. Poza podium znaleźli się Markus Kagu i Sten-Jorgen Leis. 
 
 
 
 
Mistrzostwa Ukrainy
 
Mistrzostwa Ukrainy odbyły się tradycyjnie w Worochcie. Tytuł mistrza kraju zdobył dość niespodziewanie Dmytro Mazurczuk który może cieszyć się z dwóch tytułów mistrza kraju bo zwyciężył także w zawodach skoczków. Za Mazurczukiem znalazł się wielokrotny mistrz Ukrainy Viktor Pasicznyk. Trzecie miejsce zajął Oleksandr Szumbarets. W zawodach drużynowych zwyciężyła drużyna z obwodu Tarnopolskiego w skład której weszli Dmytro Mazurczuk i Viktor Pasicznyk. 
 
 
Mistrzostwa Kazachstanu
 
Mistrzem Kazachstanu w obu konkursach rozegranych w Ałmatach był Czingiz Rakparov który wygrał z wielką przewagą nad rywalami. Na normalnej skoczni jego ostatnia przewaga nad Danilem Gluchowem na linii mety wyniosła ponad półtorej minuty, a na dużej skoczni ponownie wygrał z Gołhowowem, tym razem z ponad dwiema i pół minuty. Brązowe medale otrzymali Eldar Orusaev i Wiaczesław Bochkarev.
 
 
Źródło:FIS
Maciej Sulowski