riiber

Kolejny przegląd wiadomości z kombinacji norweskiej przed nami. Tym razem o prestiżowej nagrodzie dla Jarla Magnusa Riibera, kontuzji Witalija Iwanowa i mistrzostwach Słowenii.

 

 

Riiber "królem nart"
 
Jarl Magnus Riiber został wybrany przez dziennikarzy zrzeszonych w Forum Nordicum najlepszym narciarzem sezonu 2018/2019. Ta prestiżowa nagroda po raz pierwszy trafiła w ręce kombinatora norweskiego. Dotychczas przedstawiciel tej dyscypliny nigdy nie wygrał plebiscytu. Riiber zdobył nagrodę dzięki sukcesom w Pucharze Świata który wygrał oraz na mistrzostwach świata gdzie norweg zdobył dwa złote oraz jeden srebrny medal. Głosowanie na "króla nart" odbywa się od 1996 roku, a wśród zdobywców tej nagrody znajdują się takie gwiazdy narciarstwa klasycznego jak Kamil Stoch, Dario Cologna, Martin Schmitt, Gregor Schlierenzauer czy Adam Małysz.
 
 
Kontuzja Iwanowa
 
Witalij Iwanow został zabrany po kontuzji odniesionej podczas mistrzostw Rosji w Czajkowskim do Petersburga na rezonans magnetyczny. Wyniki wykazały pęknięcie więzadła krzyżowego w lewym kolanie, pęknięcie więzadła uda i uszkodzenie łąkotki. 9 października Iwanow przeszedł operację.


„Wszystko poszło dobrze, lekarze byli w stanie naprawić moje więzadła, nie zastępując ich sztucznymi. Dlatego moje prognozy są dobre. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł zacząć chodzić, a za dwa miesiące będzie można rozpocząć trening regeneracyjny. Oczywiście nadal oznacza to, że będę musiał pominąć pierwsze etapy Pucharu Świata i mam bardzo niewielkie szanse na rywalizację w lutym lub w marcu. Szkoda, bo byłem w bardzo dobrej formie i osiągnąłem dobre wyniki latem, zarówno na Grand Prix, jak i na Mistrzostwach Rosji. Ale ja się nie poddaję. Jestem gotów pójść tą drogą! ”- powiedział Iwanow.

 
 
Mistrzostwa Słowenii
 
W Planicy 11 października odbyły się mistrzostwa Słowenii w kombinacji norweskiej. Mistrzami kraju zostali Vid Vrhovnik i Ema Volavsek.
 
Mężczyźni
 
 Rundę skoków rozegrano na obiekcie o wielkości 104 metrów. Po skokach prowadził Nejc Dezman, który tego lata zakończył karierę skoczka narciarskiego. Słoweniec skoczył 100,5 metra. Drugi był Uros Vrbek a trzeci Vid Vrhovnik. Po biegu sytuacja się zminiła. Zawody wygrał faworyt Vid Vrhovnik który przybiegł na metę prawię minutę przed drugim Ozbejem Jelenem. Trzeci był Rok Jelen, czzwarty Uros Vrbek a piąty Gasper Brecl. Zawody ukończyło 17 zawodników, a prowadzący po skokach Dezman był dopiero 15.
 
 
 
Kobiety
 
Panie również skakały na skoczni o wielkości 104 metrów. Najlepsza po skokach była Silva Verbic która skoczył 87 metrów. Za nią uplasowała się Ema Volavsek i Spela Mastnak.
O zwycięstwo i tytuł mistrzyni kraju walczyły Verbic i Volavsek. Ostatecznie o 17 sekund szybsza okazała się Ema Volavsek. Za drugą Verbic uplasowała się Spela Mastnak. A stawkę uzupełniła Tinkara Gros.
 
 
 
Źródło:FIS
Maciej Sulowski