kombinacja norweska

W ostatnią niedzielę 22 września rozegrano mistrzostwa Norwegii w kombinacji norweskiej. Zawody rozegrano w Lillehammer. Wśród mężczyzn zwyciężył Jarl Magnus Riiber, wśród pań najlepsza z Norweżek była Mille Moen Flatla a wśród juniorów Johan Fredriksen Orsen.

 

 

 
 
SKOKI
 
W kategorii mężczyzn po skokach prowadził Jarl Mganus Riiber który skoczył 132,5 metra. Drugi był Espen Bjoernstad który lądował 2,5 metra bliżej. Trzeci na półmetku konkursu był Espen Andersen. Czwarta pozycja należała do Sindre Ure Soetvika a piąta do Jensa Lurasa Oftebro. Ze skoku zrezygnował Magnus Krog.
 
Wśród pań najlepsza była Thea Minyan Bjorseth któa uzyskała 85,5 metra. Druga była Mille Moen Flatla a trzecia Gyda Westvold Hansen. 
 
 
W kategorii juniorów najdalej lądował Fabian Ostvold-77 metrów. Drugi był Johan Fredriksen Orset a trzeci Iver Olaussen.
 
TUTAJ - Wyniki skoków
 
 
 
BIEGI
 
Wśród mężczyzn triumfował prowadzący po skokach Riiber który pokonał Espena Andersena i Espena Bjoernstada. Kolejne miejsca zajęli Kristjan Ilves z Estonii i Sindre Ure Soetvik.
 
W kategorii kobiet wygrała Daniela Dejori z Włoch. Drugie miejsce i tytuł mistrzyni Norwegii zgarnęła zatem Mille Moen Flatla. Kolejne miejsca zajęły Mari Leinan Lund i Thea Minyan Bjorseth. 
 
Wśród juniorów zwyciężył Johan Fredriksen Orset przed Espenem Benjaminsenem i Iverem Olaussonem.
 
TUTAJ - Pełne wyniki
 
Maciej Sulowski