kn

Austriackie Tschagguns to kolejny przystanek na trasie kombinacyjnego Grand Prix 2019. W Austrii pojawiło się znacznie mniej kombinatorów niż w Niemczech, wśród nieobecnych są również reprezentanci Polski. Zawody składające się ze skoku na skoczni normalnej i biegu na 10 kilometrów wygrał Niemiec Fabian Riessle przed Włochem Samuelem Costą i Francuzem Antoine Gerardem.

Skoki

Rundę skoków wygrał Harald Johnas Riiber. Brat tryumfatora Pucharu Świata skoczył 100 metrów dzięki czemu na trasę biegu ruszył 9 sekund przed Franzem Josefem Rehrlem który skoczył 102 metry. Trzeci był Francuz Laurent Muhlethaler. Kolejne lokaty zajęli Lukas Greiderer i Thomas Joebstl. Sklasyfikowano 30 zawodników, a zdyskwalifikowani zostali Christian Deuschl i Samir Mastiev.

TUTAJ  - Wyniki

Bieg

Bieg przyniósł widzom spore emocje, bowiem o zwycięstwo walczyło wielu zawodników. Zwycięstwo odniósł Fabian Riessle przed Samuelem Costą którego wyprzedził o 2,2 sekundy. Kolejni zawodnicy pojawili się na mecie niewiele później. Trzeci był Antoine Gerard, czwarty Philipp Orter a piąty Thomas Joebstl. Szósta lokata należała do Erica Frenzela a siódma do Laurenta Muhlethalera. Kolejne miejsca zajęli Lukas Greiderer, Franz-Josef Rehrl i Ernest Yahin.