RIIBER

Sobota to dla kombinatorów kolejne zawody Pucharu Świata. Tym razem zawody odbyły się w Oslo Holmenkollen. Po raz kolejny w tym sezonie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber. Polacy niestety nie zdobyli punktów.

 

Skoki
 
Rundę skoków rozegrano bardzo wcześnie bo już o 9 rano. Areną zmagań była duża skocznia w Oslo. Najlepszy po skokach był Japończyk Go Yamamoto który uzyskał 130,5 metra. Drugie miejsce zajmował Jens Luraas Oftebro, trzeci był Maxime Laheurte a czwarty Yoshito Watabe. Czołową piątkę uzupełnił Franz-Josef Rehrl. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak był 11. Adam Cieślar zajmował 32 miejsce, Paweł Słowiok był 43, a Paweł twardosz ostatni 46. W zawodach nie wystartowali zgłoszeni do konkursu Leevi Mutru i Joergen Graabak. 
 
TUTAJ - Wyniki
 
 
 
 
Bieg
 
Rywalizacja na trasie odbyła się tradycyjnie na dystansie 10 kilometrów. O zwycięstwo do ostatnich metrów walczyli Jarl Mganus Riiber i Ilkka Herola. Po zwycięstwo sięgnął jednak Riiber. Skład podium uzupełnił Espen Bjoernstad dla którego bieżący sezon jest najlepszym w karierze. Czwartą lokatę uzyskał Manuel Faisst a piątą Akito Watabe. Polacy niestety nie zdobyli dziś punktów. Najbliżej tej sztuki był Szczepan Kupczak który zajął 31 miejsce. Adam Cieślar zajął 34 lokatę. 44 był Paweł Słowiok a 45 Paweł Twardosz. Zawody w Oslo odbyły się bez udziału Niemców Erica Frenzela i Johannesa Rydzeka którzy zmagają się z infekcją wirusową. Zabrakło również Mario Seidla który zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie podczas skoku w konkursie drużynowym w ramach mistrzostw świata w Seefeld.
 
 Za tydzień odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody pucharu Świata. Miejscem zmagań będzie niemieckie Schonach.
 
TUTAJ- Wyniki
 
 
Maciej Sulowski