kn austria

Austriackie Eisenerz gości w tym tygodniu zawodników rywalizujących w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej. W zawodach startuje 4 naszych reprezentantów.

 

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał reprezentant gospodarzy Christian Deuschl który uzyskał 106,5 metra. Drugą pozycję zajął Sindre Ure Soetvik a trzeci był Paul Gerstgraser. Czwartą lokatę zajął Philipp Orter a piątą Vid Vrhovnik. Najlepiej z Polaków na skoczni zaprezentował się Piotr Kudzia który był 12. 13 miejsce zajął Dawid Jarząbek. 46 był Andrzej Szczehowicz. 51 pozycję zajął Wojciech Marusarz.
 
 
 
 
Bieg
 
Zwycięstwo odniósł trzeci po skokach Paul Gerstgraser (na zdjęciu). Austriak o 23,1 sekundy wyprzedził swojego rodaka Philippa Ortera. Skład podium uzupełnił Lars Ivar Skaarset z Norwegii. Czwarty był inny Norweg Harald Johnas Riiber a piąty kolejny z Norwegów Sindre Ure Soetvik.
Słabo spisali się Polacy, najlepszy z nich Piotr Kudzia był 48, 51 miejsce zajął Dawid Jarząbek, 52 był Andrzej Szczehowicz a Wojciech Marusarz nie ukończył biegu.
 
 
 
Jutro zawody drużynowe a w Niedzielę kolejne zmagania indywidualne. Miejmy nadzieję że nasi reprezentanci spiszą się lepiej niż w Piątek.
 
 
Maciej Sulowski