kupczak

Za nami kolejny weekend rywalizacji w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. W norweskim Trondheim w niedzielę najlepsze miejsce w historii startów w Pucharze Świata zajął Szczepan Kupczak, który zakończył rywalizację na 12 miejscu. Gratulujemy!

 

Sobota
 
Jarl Magnus Riiber wygrał kolejny konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Jedyny Polak w stawce Szczepan Kupczak zajął 24 miejsce.
 
Skoki
Rundę skoków wygrał doświadczony 38-letni Austriak Wilhelm Denifl który uzyskał w swojej próbie 135,5 metra. Drugi był Ernset Yahin a trzeci Espen Bjoernstad. Czwartą lokatę zajął Jarl Magnus Riiber a piątą rewleacyjny biegacz Magnus Krog. Szósty był Szczepan Kupczak.
Na starcie stanęło zaledwie 40 zawodników. W tym gronie zabrakło Adama Cieślara i Pawła Słowioka.
 
 
Bieg
 
Wyrównaną walkę o zwycięstwo stoczyli dwaj Norwegowie. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber a drugim miejscem musiał się zadowolić Magnus Krog. Trzeci był Wilhelm Denifl. Czwarty był Akito Watabe a piąty Vinzenz Geiger. Szczepan Kupczak zajął 24 miejsce. 
Do biegu nie przystąpili Eric Frenzel, Terence Weber, Ondrej Pazout i Jan Vytrval.
 
 
 
 
Niedziela
 
W Niedzielę ponownie wygrał Jarl Magnus Riiber. Z bardzo dobrej strony pokazał się Szczepan Kupczak który zajął 12 miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.
 
Skoki
 
Rundę skoków wygrał nasz reprezentant Szczepan Kupczak, który skakał z niskiego rozbiegu ( 8 belka) podczas gdy niektórzy zawodnicy skakali nawet z 14 rozbiegu. Polak uzyskał 134 metry co dało mu przed biegiem przewagę 34 sekund nad Franzem-Josefem Rehrlem. Trzeci na półmetku rywalizacji był Yoshito Watabe. Czwarte miejsce zajmował jego starszy brat Akito a piąty był Vinzenz Geiger.
 
 
 
 
Bieg
 
Rywalizacja o zwycięstwo na trasie trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie zwycięstwo odniósł znakomicie spisujący się w tym sezonie Jarl Magnus Riiber. Tuż za nim uplasował się Vinzenz Geiger. Trzeci był Joergen Graabak a czwarty Franz-Josef Rehrl. Czołową piątkę uzupełnił Akito Watabe. Mimo słabego czasu biegowego Szczepan Kupczak uplasował się na 12 pozycji tym samym poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik w Pucharze Świata.
 
 
 
Maciej Sulowski