kupczak

Kombinacyjny weekend w Val Do Fiemme to konkurs indywidualny  oraz sprint drużynowy. Nasz dorobek punktowy  to dzisiejsze 28 miejsce Szczepana Kupczaka.

Skoki

Rundę skoków wygrała pierwsza ekipa Norweska na którą złożyli się Jan Schmid I Joergen Graabak. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa Niemiecka czyli Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek. Tuż za nimi uplasował się kolejny niemiecki duet czyli Fabian Riessle i Eric Frenzel.
10 miejsce zajmowała druga ekipa Polska, w skład której weszli Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak. Pierwsza ekipa składająca się z Pawła Słowioka i Adam Cieśalra zajmowała 18 miejsce. Ze startu zrezygnowała druga ekipa Rosji.

Bieg

Walka o zwycięstwo rozegrała się na finiszu. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Jan Schmid i Joergen Graabak czyli pierwsza ekipa Norweska. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa Niemiecka a trzecie druga ekipa naszych zachodnich sąsiadów. czwarte miejsce zajęła pierwsza drużyna Włoska a piąte pierwsza ekipa Austriacka. Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak zajęli dopiero 17 miejsce wyprzedzając tylko Ukraińców. Paweł Słowiok i Adam Cieślar nie wystartowali w biegu.

Niedziela to ostatni dzień zmagań kombinatorów norweskich we włoskim Val di Fiemme.
Ostatnie zawody wygrał Vinzenz Geiger dla którego jest to pierwsze indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Szczepan Kupczak był 28 a lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber nie startował.

Skoki

Rundę skoków wygrał Franz Josef Rehrl który uzyskał 128,5 metra. Dużo dalej lądował nasz reprezentant Szczepan Kupczak (136 metrów), jednak Polak skakał z wyższego rozbiegu i przy korzystnych podmuchach wiatru. Trzeci po skokach był Akito Watabe a czwarty Vinzenz Geiger. Czołową piątkę uzupełnił Go Yamamoto. 37 lokatę zajął Adam Cieślar a 45 Paweł Słowiok. Paweł Twardosz nie przebrnął kwalifikacji.

Bieg

Bieg przebiegał pod dyktando Niemców. Zwycięstwo odniósł Vinzenz Geiger który pokonał Johannesa Rydzeka. Trzecią pozycję zajął Akito Watabe. Czwarty był Franz-Josef Rehrl a piąty Eric Frenzel. Szczepan Kupczak stopniowo spadał coraz niżej. Polak ukończył zmagania na 28 miejscu. Paweł Słowiok był 38 a Adam Cieślar nie przystąpił do biegu.

Kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w Chaux-Neuve które w tym roku gości kombinatorów jako organizator Nordic Combined Triple. Zawodnicy we Francji rywalizować będą w dniach 17-20 stycznia