Rydzek_Johannes_fot_FIS
Włoskie Val di Fiemme to kolejny przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Sportowcy we Włoszech rywalizują od czwartku kiedy to odbyły się serie treningowe oraz runda prowizoryczna. Dziś rozegrano natomiast pierwsze z dwóch zaplanowanych na ten weekend zawodów indywidualnych. Zwycięstwo odniósł Johannes Rydzek z Niemiec który przełamał serię zwycięstw Jarla Magnusa Riibera (dziś był dopiero czwarty). Polacy niestety nie zdobyli punktów.
 

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał Austriak Mario Seidl który uzyskał 131,5 metra. Drugi był Jarl Magnus Riiber a trzeci Ernest Yahin. Kolejne miejsca zajęli Akito Watabe, Johannes Rydzek i Joergen Graabak. Pecha mieli Polacy. Zdyskwalifikowani za nieprawidłowy kombinezon zostali Paweł Słowiok oraz Paweł Twardosz. Szczepan Kupczak zajął 15 miejsce a Adam Cieślar 29.

 
 
 
Bieg
 
W biegu przez dłuższy czas prowadził Mario Seidl, który na ostatnich kiometrach został dogoniony przez Niemca Johannesa Rydzeka i Norwega Joergena Graabaka. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Niemiec a Norweg był drugi. trzeci skończył Mario Seidl. Z nieco większą stratą na metę dotarł Jarl Magnus Riiber i Akito Watabe. Kolejne miejsca zajęli Niemcy Vinzenz Geiger i Eric Frenzel. Ósmy był Lukas Klapfer a dziewiąty Jan Schmid. Czołową dziesiątkę zamknął Manuel Faisst. Najwyżej sklasyfikowany reprezentantem Włoch był Alessandro Pittin który zajął 12 miejsce przegrywając po foto finiszu z Finem Eero Hirvonenem. Po raz kolejny słabo na trasie spisali się Polacy. Adam Cieślar zajął 32, a Szczepan Kupczak 38 miejsce.
 
 
 
Jutro we Włoskim Val di Fiemme pierwsze w tym sezonie zawody sprintu drużynowego. Skoki rozpoczną się o godzinie 10 a bieg o 14:15. Wyniki jutrzejszych zmagań znajdziecie oczywiście na skipolu.
 
 
Maciej Sulowski