kupczak

Jarl Magnus Riiber po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo. Dominacja Norwega trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to że w najbliższym czasie coś w tej kwestii miało by się zmienić. Szczepan Kupczak zdobył 4 punkty plasując się na 27 miejscu.

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał Jarl Magnus Riiber który uzyskał 98 metrów. Drugie miejsce zajął Manuel Faisst a trzecie Johannes Rydzek. Za dwójką Niemców uplasowali się eq aequo Austriak Franz-Josef Rehrl oraz szczepan Kupczak. Adam Cieślar po skoku plasował się na 31 miejscu. Paweł Słowiok był dopiero 48
 
 
 
 
Bieg
 
Bieg od początku zwiastował zwycięstwo Riibera. Norweg przez cały dystans utrzymywał bezpieczną przewagę i  o ponad 20 sekund wyprzedził drugiego Johannesa Rydzeka który pewnie wyprzedził Akito Watabe. Japończyk przyprowadził za sobą sporą grupkę zawodników. Tuż za nim uplasowali się Vinzenz geiger, Mario Seidl i Espen Bjoernstad. Szczepan Kupczak przez dłuższy czas utrzymywał się w czołówce jednak osłabł na ostatnich kilometrach i na metę przybiegł jako 27 zawodnik. Mimo dość dobrej pozycji po skoku Adam Cieślar nie poradził sobie na trasie biegu i zajął dopiero 41 miejsce. Paweł Słowiok nie wystartował.
 
 
 
Maciej Sulowski