Twardosz_Pawel_fot_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

Niemieckie Klingenthal to trzeci przystanek w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Po zawodach w USA zawodnicy przenieśli się do europy, a konkretniej do Niemiec. Zwycięstwo w zawodach odniósł Norweg Jens Luraas Oftebro. Bardzo dobry występ zanotował Paweł Twardosz który ukończył zmagania na 22 miejscu.

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał Leif Torbjoern Naesvold z Norwegii który skoczył 139,5 metra. Za nim uplasowali się jego rodak Jens Luiraas Oftebro i Austriak Johannes Lamparter. Czwarty wynik miał Simen Kvarstad a piąty Dominik Terzer. 25 był Paweł Twardosz który uzyskał 117 metrów. 30 miejsce na półmetku zajmował Piotr Kudzia a 45 był Wojciech Marusarz.
 
 
 
 
Bieg
 
Rywalizacja na trasie podlegała pod dyktando Norwegów. Wygrał drugi po skoku Jens Luraas Oftebro a drugi był prowadzący po skokach Leif Torbjoern Naesvold. Trzecie miejsce zajął Austriak Johannes Lamparter. Czwarty był Dominik Terzer a piąty Simen Tiller. Bardzo dobrze na trasie spisał się Paweł Twardosz. Mimo 29 czasu biegu zdołał awansować kilka pozycji i ostatecznie zajął 22 miejsce. Dopiero 50 był Wojciech Marusarz a 54 Piotr Kudzia.
 
 
 Jutro w Klingenthal konkurs drużynowy w którym Polacy nie wezmą udziału. W Niedzielę kolejny konkurs indywidualny z udziałem naszych reprezentantów.
 
Maciej Sulowski
 
foto. Julia Patkowska/skokipolska.pl