RIIBER

Austriackie Ramsau to ostatni weekend Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przed świętami Bożego Narodzenia. W Austrii najlepiej poradzili sobie Norwegowie. Reprezentanci tego kraju wygrywali zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Polacy mimo dość dobrej postawy na skoczni katastrofalnie spisali się w biegu.

 

Sobota
 
Runda skoków została odwołana gdy na górze skoczni zastało tylko dwóch zawodników. Powodem odwołania skoków był silny wiatr z którym zawodnicy zmagali się od początku rywalizacji. Gdy już wydawało się że skoki uda się dokończyć wiatr niespodziewanie wzmógł się na tyle że trzeba było użyć wyników rundy prowizorycznej.
Rundę prowizoryczną rozgrywaną w piątek wygrał świetnie skaczący Austriak Franz-Josef Rehrl który osiągnął 95 metrów z krótszego najazdu na próg. Drugi był lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber z Norwegii a trzeci Yoshito Watabe. Najwyżej sklasyfikowanym z naszych reprezentantów był rzecz jasna Szczepan Kupczak który osiągnął 13 wynik. Dobrze spisał się Paweł Sowiok który uplasował się na 22 miejscu. Adam Cieślar był 39.
 
 
Bieg który rozegrano następnego dnia przyniósł walkę do ostatnich metrów. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber który o 2,3 dziesiąte sekundy wyprzedził Franza-Josefa
Rehrla. Trzeci z większą stratą linię mety przekroczył 10 po skokach Fabian Riessle. Kolejne miejsca zajęli Johannes Rydzek, Vinzenz Geiger i Akito Watabe. Fatalnie spisali się Polacy.
Paweł Słowiok był 44 ( 46 w biegu) a Szczepan Kupczak 46 ( ostatni 50 w biegu ). Adam Cieślar nie ukończył rywalizacji.
 
 
 
Niedziela
 
W niedzielę rundę skoków udało się rozegrać bez większych problemów. Najlepszy na skoczni okazał się nasz reprezentant, Szczepan Kupczak, który wyprzedził Terenca Webera i Franza-Josefa Rehrla. Paweł Słowiok był 38 a Adam Cieślar nie zakwalifikował się do zawodów.
 
Bieg ponownie trzymał w napięciu aż do końca rywalizacji. Zwycięzcą okazał się Joergen Graabak. Drugie miejsce zajął Johannes Rydzek a trzecie Fabian Riessle. czwarty był Akito Watabe a piąty Vinzenz Geiger. Szósty finiszował Espen Bjoernstad. Szczepan Kupczak mimo prowadzenia po skokach nie zdobył punktów. Zawody zakończył na 36 miejscu. Paweł Słowiok był 43.
 
 
 
Maciej Sulowski