FLETCHER

Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty. Pierwszym przystankiem w kalendarzu cyklu jest Steamboat Springs (USA) gdzie rywalizują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zawodnicy i zawodniczki walczą na skoczni o rozmiarze (hs) 75 metrów i biegają na dystansach 10 kilometrów panowie i 5 km panie.

Mężczyźni

Rundę skoków wygrał Ryota Yamamoto z Japonii który skoczył 74,5 metra. Drugi na półmetku był inny z Japończyków Hidefumi Denda a trzeci Austriak Christian Deuschl. Czołową piątkę uzupełnili Japończyk Kodai Kimura i Niemiec Julian Schmid. Dużą niespodzianką był start Chińczyków którzy pojawili się w USA w czteroosobowym składzie. Na skoczni spisali się całkiem nieźle. Najlepszy z nich Zihe Zhao zajął 20 miejsce. Na starcie zjawiło się 52 zawodników z czego 3 zostało zdyskwalifikowanych. Reprezentanci Polski nie startowali.

Następnie kombinatorzy wystartowali w biegu. Zawody wygrał znany z występów w Pucharze Świata Taylor Fletcher ( na zdjęciu) który po skokach był 11, ale osiągnął 2 czas biegu. Drugie miejsca zajął Paul Gerstgraser z Austrii który do Amerykanina stracił ponad 15 sekund. Podium uzupełnił dopiero 38 po skoku Bernhard Flacchberger który zanotował najlepszy czas biegu. Kolejne miejsca zajęli Lars Buraas, Lukas Runggaldier i Thomas Joebstl. Blisko punktów byli debiutujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego Chińczycy. Najlepszy z nich Zihe Zhao był 32.

Kobiety

Rundę skoków wygrała Veronica Gianmoena z Włóch. Druga była Gyda Westvold Hansen z Norwegii a trzecia reprezentantka gospodarzy Tara Geraghty-Moats.

Bieg i tym samym całe zawody wygrała trzecia na półmetku rywalizacji Amerykanka Tara Geraghty-Moats. Kolejne miejsca zajęły Gyda Westvold-Hansen, Stefaniya Nadymova, Veronica Gianmoena i Ida Marie Hagen. Wystartowało zaledwie 13 zawodniczek.