kupczak

Drugi weekend Pucharu Świata w kombinacji norweskiej to zawody w norweskim Lillehamer. Dzisiaj zawodnicy rywalizowali na skoczni HS 98m i w biegu na 5 kilometrów metodą Gundersena.

Pierwszy etap Lillehammer Tour za nami. Zwycięzcą zawodów na skoczni normalnej (hs98) i biegu na 5 kilometrów został Jarl Magnus Riiber. Norweg minimalnie wyprzedził Niemca Erica Frenzela. Punkty zdobyło aż trzech Polaków, a najwyżej z nich uplasował się Paweł Słowiok który był 19.

Skoki

Runda skoków była rozgrywana w zmiennych warunkach. Większość zawodników miała dość mocny wiatr w plecy co spowodowało słabsze skoki kilku zawodników zwykle dobrze prezentujących się na skoczni. Po skokach prowadził Austriak Franz-Josef Rehrl. Drugi był jego kolega z kadry Mario Seidl a trzeci Espen Bjoernstad z Norwegii. Tuż za nim na czwartym miejscu uplasował się Szczepan Kupczak który wyprzedził Erica Frenzela z Niemiec. Dobrze na skoczni spisali się pozostali Polacy. Paweł Słowiok był 12 a Adam Cieślar 26.

Bieg

Bieg przyniósł zmiany na czołowych pozycjach. Franz Josef Rehrl długo prowadził ale w końcówce biegu musiał uznać wyższość Jarla Magnusa Riibera i Erica Frenzela. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Riiber pokonując na ostatnich metrach Erica Frenzela o zaledwie 1 dziesiątą sekundy. Podium uzupełnił wspomniany Rehrl. Kolejne miejsca zajęli Espen Bjoernstad, Mario Seidl i Espen Andersen. Polacy w biegu spisali się gorzej niż na skoczni. Paweł Słowiok zajął ostatecznie 19 miejsce, mimo że na jednym z pomiarów czasu był dziewiąty. 25 był Adam Cieślar a 27 Szczepan Kupczak.

Jutro pierwszy od prawie dziesięciu lat w Pucharze Świata bieg masowy na 10 kilometrów. Następnie zawodnicy ponownie zmierzą się na normalnym obiekcie w Lillehammer gdzie oddadzą jeden skok konkursowy.

Maciej Sulowski

-/-

Niestety bieg nie jest mocną stroną naszych kombinatorów, Kupczak i Słowiok w biegu na 5km zaliczyli spory spadek. Jedyny, który poprawił swoją pozycję, był Adam Cieślar.

Najlepiej pobiegł Paweł Słowiok, który ostatecznie został sklasyfikowany na 19 miejscu. Adam Cieślar zajął 25 miejsce, Szczepan Kupczak to miejsce 27. Może cieszyć, że wszyscy zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Świata jednak czekamy na poprawę wyników na trasie biegowej.

OFICJALNE WYNIKI

Do skoków, a raczej skoku, ponieważ dzisiejsze zawody to kominacyjny sprint (jeden skok+krótki bieg) przystąpiła trójka naszych zawodników : Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok i Adam Cieślar.