słowiok

Za nami dwa pierwsze konkursy Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgegrane w Fińskiej Ruka. Wczoraj (sobota 24.11) rozegrano konkurs indywidualny, dzisiaj drużynówkę. Jak przebiegała rywalizacja? O tym poniżej.

Sobota

Puchar Świata w kombinacji norweskiej oficjalnie rozpoczęty. Mimo problemów z pogodą kombinatorzy zdołali zaprezentować się na skoczni i na trasie biegowej. Zwycięzcą loteryjnej rundy skoków został Austriak Mario Seidl. 25-latek pierwszy minął linię mety dzięki dużej przewadze po skokach oraz dobrej postawy w biegu. Jedynym z Polaków który zdobył punkty był Paweł Słowiok który zajął 25 lokatę.

Skoki

Rundę skoków wygrał Mario Seidl który oddał skok na odległość 145,5 metra. Drugi był znakomicie spisujący się na skoczni Norweg Jarl Magnus Riiber który uzyskał 134 metry. Riiber do biegu ruszał z dużą bo aż 57 sekundową stratą. Na trzecim miejscu uplasował się Yoshito Watabe który uzyskał 123 metry. Kolejne miejsca zajęli Manuel Faisst i Wilhelm Denifl.
Wśród Polaków najlepiej spisał się Szczepan Kupczak który uzyskał 117 metrów co dałó mu 23 lokatę. Tuż za nim znalazł się Paweł Słowiok który lądował dwa metry dalej. Słabiej wypadli dwaj pozostali reprezentanci Polski. Adam Cieślar był 43 a Wojciech Marusarz 46.

TUTAJ - Wyniki po skokach

Bieg

Kilka godzin później kombinatorzy przystąpili do biegu na 10 kilometrów. Zwyciężył Mario Seidl z 16,5 sekundami przewagi nad Jarlem Magnusem Riiberem. Trzecie miejsce zajął ósmy po skoku Johannes Rydzek. Czwarty był niespodziewanie Tomas Portyk z Czech a piąty Manuel Faisst. Kolejne miejsca zajęli Wilhelm Denifl, Magnus Hovdal Moan, Vinzenz Geiger, Jan Schmid i Lukas Greiderer. Najlepszy z Polaków był Paweł Słowiok który zajął 25 miejsce. 37 miejsce zajął Szczepan Kupczak, 39 Adam Cieślar a 50 Wojciech Marusarz.

TUTAJ - Pełne wyniki

Niedziela

W Niedzielę kombinatorzy rywalizowali w konkursie drużynowym. Serię skoków wygrali Japończycy z pośród których najdalej skakał Yoshito Watabe(140 metrów), metr bliżej skoczył jego brat Akito Watabe. Minutę i pięć sekund tracili do nich drudzy Niemcy. Najdalej z nich skoczył Eric Frenzel(134,5 metra) Na trzecim miejscu sprawiając dużą niespodziankę znaleźli się nasi reprezentanci. Wojciech Marusarz skoczył zaledwie 95,5 metra a Adam Cieślar i Paweł Słowiok nieznacznie przekroczyli granicę punktu k. Najdalej z Polaków skoczył Szczepan Kupczak który uzyskał aż 135,5 metra. Kolejne miejsca zajęli Czesi, następnie Austriacy z pośród których zdyskwalifikowany został Lukas Greiderer. Podobny los spotkał szóstych Norwegów. Zdyskwalifikowany został Jarl Magnus Riiber. Siódme miejsce po skokach zajmowali Francuzi, ósme Finowie a ostatnie dziewiąte Rosjanie których również dotknęła jedna dyskwalifikacja.

TUTAJ- Wyniki po skokach

Ostatecznie najlepsi na mecie okazali się Niemcy którzy zanotowali drugi czas biegu. Drugie miejsce zajęli Japończycy a trzecie Norwegowie którzy zanotowali najlepszy czas biegu. Czwarte miejsce zajęli Austriacy a piąte Czesi którzy o niecałe pięć sekund wyprzedzili szóstych Polaków. Siódme miejsce zajęli Francuzi a ósme Finowie. Stawkę zamknęli Rosjanie którzy byli najsłabsi zarówno na skoczni jak i na trasie biegu.

TUTAJ- Pełne wyniki

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się już w piątek w norweskiem Lillehammer. Zawodnicy w Norwegii będą rywalizowali w ramach cyklu Lillehammer Tour.