Frenzel_Rydzek_weltcup_klingenthal_de

Drugi dzień zmagań w LGP w kombinacji to zawody indywidualne kobiet i mężczyzn w niemieckim Oberwiesenthal. Tym razem na szczycie podium znaleźli się Tara Geraghty Moats i Johannes Rydzek.  Kobiety rywalizowały na obiekcie HS106 i trasie 5 kilometrów, Panowie na tej samej skoczni, ale na trasie dwukrotnie dłuższej.

 

U Panów na półmetku prowadził wczorajszy triumfator w Team Sprincie Feanz Josepf Rehrl przed Ericiem Frenzelem i Ernestem Yahinem, który uzyskał aż 103 metry, jednak z wyższej, 11. belki. Tyle samo z tej samej platformy poszybował Johannes Rydzek, piąty na półmetku. Rehrlowi do prowadzenia wystarczyło 99 metrów z 8. belki, obniżonej na życzenie trenera. Także 99 metrów, ale z 10. belki zanotował Frenzel, na 4. lokacie z wynikiem 97,5 metra uplasował się Seidl. Dopiero 7. był triumfator PŚ i piątkowej serii PCR Akito Watabe.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW PANÓW

 

Ostatecznie to piąty na półmetku Rydzek cieszył się ze zwycięstwa. Na trasie narto rolkowej okazał się nie do pokonania i zanotował pierwszy czas, o 3,3 sekundy lepszy od Vincenza Geigera. Z 4. lokaty na drugą przesunął się z kolei Seidl, kończąc bieg z trzecim czasem i tracąc do Rydzeka jedynie 0,3 sekundy. Podium uzupełnił Drugi po skoku Eric Frenzel, jego strata to już jednak 24 sekundy. Franz Josepf Rehrl spadł na 4. pozycję.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Drugi konkurs zaliczyły też dziś Panie, tym razem skacząc na normalnym obiekcie HS106 i biegnąc na dystansie 5 kilometrów. Wczorajsza triumfatorka z Rosji Stefaniya Nadymova dziś musiała uznać wyższość Tary Geraghty Moats, która będąc na drugim miejscu po skokach, ostatecznie pokonała rywalki na trasie biegu. Nadymova zajęła drugą lokatę, tracąc minutę i 14 sekund do triumfatorki. Ponownie trzecie miejsce zanotowała Jenny Nowak ze stratą 1:29,2 sekundy.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW KOBIET

OSTATECZNE WYNIKI KOBIET

 

KaEn

fot. weltcup-klingenthal.de