Frenzel_Eric2_fot_Sandra_Volk_FIS

Choć Eric Frenzel w tym sezonie PŚ być może nie zachwycał tak jak w poprzednich latach, to jednak do imprezy czterolecia przygotował się wyśmienicie – w Korei obronił tytuł z Soczi, zdobywając tym samym czwarty w karierze medal  olimpijski. Bardzo dobry występ zaliczył Paweł Słowiok, zajmując 22. pozycję.  

 

Po serii skoków na czele stawki plasował się Franz-Josef Rehrl. Austriak na obiekcie HS109 poszybował 112 metrów i przed biegiem miał 15 sekund przewagi nad drugim Jarlem Magnusem Riiberem, który wylądował metr bliżej, tyle że z obniżonej o dwa numery, 18. belki. Trzecie miejsce z apetytem na medal zajmował Akito Watabe, który skoczył 105,5 metra. Czwarta lokata należało do Lukasa Klapfera, a piąte do obrońcy tytułu z Soczi Erica Frenzela.

 

 

Z Polaków najwyżej na półmetku plasował się tradycyjnie Szczepan Kupczak, na 20. lokacie. W dobrych warunkach (1,77 pod narty) uzyskał 97 metrów. Na 32. pozycji był Słowiok – 92,5 metra z 20. belki przy wietrze pod narty liczącym 1,46 m/s. Na 44. i 45. lokacie znaleźli się z kolei Cieślar i Marusarz – pierwszy skoczył 81 metrów, drugi 79,5 metra.   

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Jak można się było spodziewać, Austriak Franz-Josef Rehrl nie był w stanie wytrzymać tempa narzucanego przez rywali na trasie 10 kilometrów. Bardzo szybko dobiegli do niego Frenzel i Watabe, wyprzedzając Klapfera i Riibera, którzy jednak utrzymywali się w czołówce mimo słabszej formy biegowej od lepiej dysponowanych rywali. Za plecami biegnącej na czele czwórki atakował Rydzek, który uzyskał trzeci wynik biegu w całej stawce.

 

Walka o medale rozstrzygnęła się na sam koniec biegu, na dystansie ostatnich dwóch kilometrów. Wtedy to zaatakował Frenzel, przyspieszając i zostawiają w tyle rywali. Akito Watabe nie był w stanie dotrzymać tempa Niemca i musiał pogodzić się z drugim miejscem i srebrnym krążkiem. Brązowy krążek do domu zabierze dość niespodziewanie Lukas Klapfer.

 

Bardzo dobrą 22. lokatę wywalczył na igrzyskach Paweł Słowiok, na 10 kilometrach uzyskał 12. czas! Słabiej wypadli pozostali – Szczepan Kupczak spadł na 39. pozycję, a Wojciech Marusarz i Adam Cieślar uplasowali się w piątej dziesiątce – na miejscach numer 42 i 47.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEnfot. Sandra Volk / FIS