kombinacja norweska

W ostatnim czasie wiele działo się w kombinacji norweskiej. Narty na przysłowiowy kołek postanowili zawiesić Francuz Nicolas Didier oraz Austriak Fabian Steindl. Rozgrywano także Puchar Kontynentalny w słoweńskiej Planicy gdzie dominowali braci Fletcherowie.

 

Nicolas Didier kończy karierę
 
Didier ostatni raz uczestniczył w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Steamboat Springs i ogłosił swoją decyzję na swojej stronie na Facebooku: "Po długim zastanowieniu, postanowiłem położyć kres mojej karierze sportowej. Z pewnością nie był to koniec, na który liczyłem, ale kończę karierę bez żalu i dumy z tego, że odkładam narty. Przeszedłem przez każdy stan podczas moich aktywnych lat: radość, rozczarowanie, urazy, upadki i szczęście. Didier udaje się teraz do akademii policyjnej, aby rozwijać swoje zawodowe kształcenie. Francuz startował głównie w Pucharze kontynentalnym gdzie nie odniósł większych sukcesów.
 
 
 Fabian Steindl rozstaje się z kombinacją
 
Karierę postanowił także zakończyć Austriak Fabian Steindl, który swój ostatni start zaliczył w Ramsau podczas Pucharu Świata rozgrywanego w połowie grudnia. Steindl w swojej karierze startował głównie w Pucharze Kontynentalnym w którym udawało mu się nawet wygrywać pojedyncze zawody. Kombinator startował także dość regularnie w Pucharze Świata jednak nie udało mu się na stałe przebić do grupy najlepszych Austriackich kombinatorów. Fabian Steindl chce teraz skupić się na swojej zawodowej karierze. "Trochę straciłem radość ze sportu. Trenowanie było coraz trudniejsze, a moje występy nie były tam, gdzie chciałem, więc postanowiłem położyć temu kres. Chciałbym podziękować Austriackiej Federacji Narciarskiej za niesamowity czas i to, co mi umożliwiły. W kwietniu kończę licencjat z biznesu i nie mogę się doczekać nowego rozdziału w moim życiu. "
 
 
Puchar kontynentalny w Planicy
Podczas gdy Puchar Świata rozgrywany był w japońskiej Hakubie Puchar Kontynentalny zawitał do słoweńskiej Planicy. Na starcie pojawili się zawodnicy znani z Pucharu Świata. Zabrakło niestety Polaków.
 
Sobota 
W sobotę po skokach prowadził Niemiec Anton Schluetter który uzyskał 131,5 metra. Za Niemcem znaleźli się Austriak Martin Fritz i Amerykanin Bryan Fletcher.
 Ostatecznie zawody wygrał trzeci po skokach Fletcher który wyprzedził swojego młodszego brata Taylora o prawie minutę. Podium uzupełnił Martin Fritz a na kolejnych lokatach znaleźli się Hugo Buffard, Armin Bauer i Simen Tiller.
 
TUTAJwyniki po skokach
TUTAJpełne wyniki
 
 
Niedziela
 
W Niedzielę rywalizację na skoczni wygrał Martin Fritz który skoczył 131 metrów. Drugi był Bryan Fletcher który tracił przed biegiem 9 sekund do prowadzącego Fritza. Trzeci był Norweg Simen Tiller. Tym razem również najlepszy okazał się Bryan Fletcher który wyprzedził o 39,7 sekundy drugiego na mecie Martina Fritza. Trzecie miejsce zajął Taylor Fletcher a czwarte Simen Tiller. Piąty był najlepszy w biegu Hugo Buffard który awansował z 31 miejsca a szósty Armin Bauer który awansował z 25 lokaty. 
 
TUTAJwyniki po skokach
TUTAJpełne wyniki
 
 
Autor: ms.