Kudzia_Piotr_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

W miniony weekend na kompleksie skoczni w  czeskim Harrachovie młodzi kombinatorzy walczyli o punkty do klasyfikacji cyklu FIS Youth Cup. Świetnie spisał się członek kadry juniorów Piotr Kudzia, który uplasował się najpierw na czwartym, a potem na trzecim miejscu! Liczna grupa biało-czerwonych uplasowała się w czołowej dziesiątce.

SOBOTA

W zawodach rywalizowały zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Najlepiej w kategorii Youth II spośród startującej grupy dziewięciu biało-czerwonych spisał się Piotr Kudzia. Na obiekcie K90 Polak uzyskał 92 metry i zajmował drugą lokatę, a ostatecznie zajął pozycję tuż za podium ze stratą 18 sekund do zwycięzcy po biegu na dystansie 7,5 kilometra. Dodajemy, że w rywalizacji udział wzięli zawodnicy urodzeni w latach 2000-2002. Pozostali biało-czerwoni spisali się nieco słabiej. W czołowej szóstce uplasował się jeszcze Mateusz Jarosz, siódmy był Maciej Zborowski, a dziesiąty Andrzej Szczechowicz. W drugiej dziesiątce, na lokatach numer 12. i 17. znaleźli się Mateusz Małyjurek i Maciej Korzeniowski. 21. pozycja należała do Bartłomieja Klimowskiego, 24. do Patryka Pulkowskiego. Jako 27. zmagania zakończył Marcin Małyjurek.

Wyniki chłopców: SERIA SKOKÓW       WYNIKI OSTATECZNE

W Harrachovie rywalizowały także dziewczynki, wśród których mieliśmy swoją reprezentantkę Kasię Harsche, jednak ich skoki odbyły się na mniejszym obiekcie, K70, a bieg na dystansie 5 kilometrów. W serii skoków Polka była piąta (55,5 metra), ale słabszy bieg w porównaniu do rywalek spowodował spadek na dziewiątą pozycję w gronie 11 startujących. Do triumfatorki z Niemiec Kasi zabrakło prawie 5 minut.

Wyniki dziewcząt: SERIA SKOKÓW       WYNIKI OSTATECZNE

NIEDZIELA

Także w niedzielę zawodnicy i zawodniczki mieli okazję rywalizować w kolejnych konkursach FIS Youth Cup. Jeszcze lepiej niż dzień wcześniej spisał się Piotr Kudzia – tym razem stanął na trzecim stopniu podium. Polak skoczył dalej niż dzień wcześniej, bo 94,0 metry, ale w obliczu lepszych skoków przeciwników na półmetku był dopiero 5 ze stratą 38 sekund do lidera. Ostatecznie zaliczył jednak 6. czas biegu (najlepszych w czołowej trójce) i zdołał awansować na podium ze stratą 11 sekund do Austriaka Stefana Peera. W czołowej dziesiątce zmieściło się jeszcze czterech innych biało-czerwonych: 6. Mateusz Jarosz, 7. Andrzej Szczechowicz, 9. Maciej Korzeniowski i 10. Maciej Zborowski. 11. lokatę wywalczył Mateusz Małyjurek, poprawił się Bartłomiej Klimowski, zajmując 15. miejsce,, Patryk Pułkowski był 24., a Marcin Małyjurek 28.

Oczywiście w niedzielę startowały także Panie z roczników 2000-20002. Kasia Harsche wypadła na skoczni słabiej niż w sobotę, zajmując 8. miejsce po skoku na 54. metr. Ostatecznie Polak była 9. ze stratą 2:38 do zwyciężczyni, Jenny Novak z Niemiec.