słowiok

Drugi konkurs w ramach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji to skok na obiekcie HS 140 i bieg na 10 kilometrów. Znakomicie spisał się dziś Paweł Słowiok, wskakując na podium a na początku drugiej dziesiątki uplasował się Adam Cieślar. Zwyciężył Austriak Franz-Josef Rehrl.

 

Po serii skoków prowadził Rehrl, lądując na 138. metrze. Druga lokata należała do Haralda Johnasa Riibera, który lądował 4 metry bliżej, a trzecia do kolejnego Norwega Simena Kvarstada (135,5 metra). Polacy spisali się przeciętnie. Na 20. lokacie znalazł się Szczepan Kupczak, uzyskując 122,5 metra. Cztery pozycje niżej na liście wyników widniało nazwisko Pawła Słowioka, który skoczył pół metra dalej od swojego kolegi z kadry, ale skakał w lepszych warunkach. Najsłabiej na skoczni wypadł Adam Cieślar 114,5 metra pozwoliło zająć 42. miejsce ze stratą 3 minut i 19 sekund do lidera.

 

Na trasie biegu jak zwykle mnóstwo przetasowań.  Zachwycił Paweł Słowiok, notując czwarty czas biegu, co pozwoliło mu na awans aż o 21 lokat i zajęcie trzeciego miejsca na podium. Przed nim znaleźli się tylko 9. po skokach Maxime Laheurte i prowadzący już na półmetku Granz-Josef Rehrl. Kolejny z Polaków to Adam Cieślar – na 10 kilometrach wywalczył 3. wynik i z 42. pozycji awansował na 12.! Do 10. miejsca brakowało mu 3 sekund. Po raz kolejny do biegu nie wystartował Szczepan Kupczak…

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PK

 

red

fot. Katja Diegler