Kupczak_Szczepan_WC_Lillehammer_fot_FIS

Wczoraj wieczorem rozegrano pierwszą w tym sezonie rundę PCR mającą wyłonić szczęśliwców zakwalifikowanych do inauguracyjnych zawodów PŚ w kombinacji norweskiej w fińskiej Ruce. Pomyślnie kwalifikacje przeszli biało-czerwoni, w komplecie awansując do konkursu. Co więcej, Kupczak i Słowiok zanotowali bardzo dobre wyniki; słabiej wypadł Adam Cieślar.

 

Najlepiej spośród podopiecznych Winkelmanna spisał się Szczepan Kupczak. Osiągnięte z 11. belki 123,5 metra przy sprzyjających warunkach wietrznych dało 20. miejsce z wirtualną stratą 2 minut i 9 sekund do najlepszych. Tylko dwie lokaty niżej uplasował się drugi z Polaków, Paweł Słowiok mający dużo słabsze podmuchy pod narty. Reprezentant AZS AWF Katowice skoczył 119 metrów. Niestety kroku swoim kolegom nie dotrzymał Adam Cieślar. Kombinator z Istebny uzyskał jedynie 194,5 metra i rzutem na tśmę, z 45. lokaty, awansował do konkursu głównego.

 

Co ciekawe za Polakami uplasowały się takie tuzy kombinacji jak Johannes Rydzek, Bjoern Kircheisen czy Magnus Moan, jednak wiadomo, że Niemcy czy Norwegowie są dużo silniejsi w biegu, a poza tym na pewno będą się rozkręcać z konkursu na konkurs. Na czele stawki uplasował się wczoraj Japończyk Go Yamamoto, skacząc 139,5 metra. Drugie miejsce zajął Espen Andersen (137 metrów), a trzecie Mario Seidl.

 

WYNIKI PCR

PROGRAM RUKA TRIPLE

 

Serię skoków zaplanowano na dziś na godzinę 14.30 polskiego czasu. O 17.15 rozpocznie się bieg pierwszego konkursu zaliczanego do Ruka Triple, na 5 kilometrów.

 

red

fot. Flawia Krawczyk / FIS