kombinacja norweska

Kolejne wyniki krajowych czampionatów w kombinacji norweskiej. Dzisiaj Włochy i Stany Zjednoczone.

 
 
Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych
 
W Amerykańskim Lakie Placid zawodnicy walczyli o mistrzostwo kraju w kombinacji norweskiej. 
Zawody rozegrano 8 Października a zwycięzcą w kategorii mężczyzn okazał się Bryan Fletcher który wygrywał po skokach. Ze stratą ponad dwóch minut na mecie zjawił się drugi Ben Loomis który awansował z trzeciego miejsca po skoku. Skład podium uzupełnił niespodziewanie Jasper Good a na kolejnych pozycjach uplasowali się Ben Berend, Adam Loomis i dopiero szósty taylor Fletcher który mimo najlepszego czasu biegowego na skoczni uzyskał dopiero 13 notę co wykluczyło go z walki o wyższe lokaty. Zawody ukończyło 17 zawodników w tym jeden reprezentant Kanady, Nathaniel Mah który zajął siódme miejsce.
Rozegrano także zawody dla pań wśród których lepsza okazała się Nina Lussi która pokonała Gabby Amstrong. 
Mężczyźni rywalizowali na skoczni normalnej i na trasie biegu na dystansie 10 kilometrów, a kobiety na trasie 5 kilometrów.
 
Pełne wyniki- TUTAJ
 
 
 
Mistrzostwa Włoch
 
 Alessandro Pittin zdobył dwunasty tytuł mistrza kraju w karierze. Zawody rozegrano na skoczni w Predazzo oraz na pobliskiej trasie w miejscowości Ziano di Fiemme w regionie Val di Fiemme. 
Po skoku Pittin był trzeci jednak znany z dobrej postawy na trasie Włoch bez problemu wyprzedził rywali dzięki czemu po raz kolejny uzyskał tytuł mistrza kraju. Za Pittinem uplasował się Armin Bauer. Trzecie miejsce zajął Francois Braud który prowadził po skokach. Kolejne miejsca zajęli Raffaele Buzzi, Manuel Maierhofer i Lukas Runggaldier.
 
Pełne wyniki:

1. Alessandro Pittin (Fiamme Gialle) 24’02”; 
2. Armin Bauer (Fiamme Gialle) 24’39”3; 
3. Francois Braud (Francia) 24’45”7; 
4. Raffaele Buzzi (Cs Carabinieri) 24’53”5; 
5. Manuel Maierhofer (Fiamme Gialle) 25’13”6; 
6. Lukas Runggaldier (Fiamme Gialle) 25’51”8; 
7. Luca Gianmoena (Us Lavazè) 25’56”6; 
8. Aaron Kostner (Fiamme Oro) 26’31”1; 
9. Mattia Runggaldier (Fiamme Gialle) 28’15”3; 
10. Martin Taschler (Sc Gardena) 28’21”5; 
11. Nathan Runggaldier (Sc Gardena) 34’09”00.
 
W kategorii juniorów wygrał Mirco Sieff przed Aaronem Kostnerem i Giulio Bezzim.
Wśród pań najlepsza okazała się Veronica Gianmoena która pokonała znaną z występów w Pucharze Świata w skokach narciarskich Elene Runngaldier i młodą Lenę Prinoth.
 
 
Wywiad z Je-Un Parkiem
 
Koreański jedynak opowiedział w wywiadzie udzielonym Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o swoich planach, treningu oraz o celach na najbliższy sezon. 
Park przygotowania do zimy rozpoczął w maju w Pyeongchang. W Koreii przebywał do Sierpnia a następnie wraz z zespołem skoczków przygotowywał się w Oberstdorfie i Planicy. Park nie jest zadowolony z tego że obecnie jest jedynym Koreańskim kombinatorem co powoduje osamotnienie zwłaszcza podczas treningów przygotowujących do sezonu. Koreańczyk cieszy się jednak ponieważ w 2018 roku w jego ojczyźnie odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które Park zamierza wykorzystać jako promocję kombinacji norweskiej w jego kraju. Jak zaznacza występ na Igrzyskach w swojej ojczyźnie to niezapomniane i piękne przeżycie. Koreański kombinator opowiedział również o swojej radości ze zdobytego punktu w Pucharze Świata który wywalczył w swojej ojczyźnie w zeszłym sezonie. Koreański zawodnik zamierza w tym sezonie zdobyć więcej punktów a pierwszą okazją do tego będą zawody inaugurujące zimowy cykl zawody w Ruce na które Koreańczyk się wybiera.
 
Autor: ms.