Seidl_Mario_fot_FIS

W Sobotę, 26 sierpnia rozegrano kolejne zawody Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej. Zwycięzcą zawodów w Oberstdorfie okazał się reprezentant Austrii Mario Seidl który pokonał Fabiana Riessle i Erica Frenzela.

 

Po skokach prowadził późniejszy zwycięzca całego konkursu Mario Seidl. Austriak uzyskał aż 140,5 metra. Drugie miejsce zajął doświadczony Japończyk Akito Watabe który uzyskał rezultat o dwa metry lepszy niż reprezentant Austrii. Trzeci był młodszy kolega z kadry Japończyka Takehiro Watanabe. Czwarte miejsce zajął Francuz Maxime Laheurte a piąte Czech Tomas Portyk. 
Zdyskwalifikowani zostali Amerykanie Taylor Fletcher i Ben Berend oraz Niemiec Luis Lenhert. Ze skoku zrezygnował Fin Leevi Mutru.
 
 
BIEGI
 
 Bieg także zakończył się wygraną Seidla. Austriak uzyskał dopiero 26 czas ale mimo tego wyprzedził drugiego Fabiana Riessle o ponad dwadzieścia sekund. Tuż za nim na mecie zjawił się Eric Frenzel który wygrał w piątek. Kolejne miejsca zajęli Akito Watabe i niespodziewanie Estończyk Kristjan Ilves. Szóstą lokatę wywalczył Maxime Laheurte a siódmą Tomas Portyk.Kolejne lokaty zajęli Takehiro Watanabe, Johannes Rydzek i najlepszy w biegu młody Niemiec Vinzenz Geiger. Wracający do sportu Jason Lamy Chappuis był 24. Biegu nie ukończyli Harald Johnas Riiber, Antoine Gerard a nie wystartowali Hideaki Nagai, Nicolas Didier, Bryan Fletcher i Martin Fritz.
 
 TUTAJ - Wyniki po biegu
 
 W klasyfikacji generalnej prowadzi Mario Seidl z 340 punktami na koncie. Drugi jest Eric Frenzel a trzeci Fabian Riessle. Czwarte miejsce zajmuje Akito Watabe a piąte Ilkka Herola.
 
TUTAJ- Pełna klasyfikacja
 
 
 W klasyfikacji skokowej LGP  w kombinacji norweskiej prowadzi Mario Seidl z 360 punktami w dorobku. 90 punktów mniej ma Akito Watabe a trzeci jest Takehiro Watanabe.
 
 Najlepszym biegaczem jest natomiast Taylor Fletcher ze 190 punktami. Za nim plasują sie Bernhard Flaschberger i Eero Hirvonen.
 
 
 W klasyfikacji drużynowej prowadzą Niemcy z 1150 punktami a za nimi są Austriacy i Japończycy.Polska z dorobkiem 83 punktów zajmuje dziewiątą lokatę.
 
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA - Pełna klasyfikacja
 
 
Kolejne zawody Letniej Grand Prix, tym razem z udziałem Polaków odbędą się w Planicy 30 września.
 
Autor: ms.