KN_foto_Montafon_2017_fot_FIS

Eric Frenzel po chwilowej przerwie powrócił na podium - w ojczystym Oberstdorfie nie dał rywalom szans już w serii skoków, potwierdzająć wysoką formę na nartorolkach. Polacy w Oberstdorfie nie startują, w zawodach pojawią się dopiero w końcowej fazie Letniej Grand Prix.

 

Dość niespodziewanie po serii skoków prowadził reprezentant gospodarzy Eric Frenzel, który przyzwyczaił nas do odrabiania tras na trasie biegu czy to na nartach, czy to nartorolkach. Tym razem Niemiec zdystansował stawkę skokiem na 132. metr. Za jego plecami znaleźli się Takehiro Watanabe (130 metrów) i Mario Seidl (129,5 metra). Szansę na wysokie miejsce zachował też 5. Johannes Rydzek, który skacząc w lepszych warunkach, uzyskał identyczną jak jego starszy kolega z kadry.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

W biegu niespodzianki nie było – pewne zwycięstwo już niemal wywalczone w serii skoków utrzymał Eric Frenzel, pokonując Johannesa Rydzeka, który szybko wyprzedził Mario Seidla, który zajął najniższy stopień podium, czy Akito Watabe. Wysoką formę potwierdził młody i perspektywiczny Tomas Portyk, plasując się na czwartej pozycji.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Następne zawody już jutro w Oberstdorfie, dalej bez Polaków, którzy do rywalizacji w Letniej Grand Prix powrócą w Planicy )30.09-01.10). Obecnie, jak poinformował Adam Cieślar na swoim profilu na Facebooku, udają się na krótki urlop.

 

red

fot. FIS