kombinacja norweska
Fabian Riessle okazał się najlepszy podczas zawodów Letniej Grand Prix w Austriackim Montafon. Niemiec odniósł zwycięstwo po zaciętej rywalizacji na trasie. We wtorek rozegrano rundę prowizoryczną poprzedzoną treningami którą wygrał Japończyk Akito Watabe, który wyprzedził Mario Seidla i Kristjana Ilvesa. Polacy nie przyjechali do Austrii ale prawdopodobnie wystąpią na zawodach w Oberstdorfie

 

23 Sierpnia rozegrano zawody do których dopuszczono wszystkich 68 zawodników. Serię skoków wygrał Austriak Mario Seidl który skoczył 204,5 metra. 31 sekund do lidera tracił drugi Laurent Muhlethaler. Trzeci był Akito Watabe, czwarty Kristjan Ilves a piąty Harald Johnas Riiber.
Po emocjonującym biegu zwycięzcą okazał się ósmy po skoku Fabian Riessle który o 0.3 sekundy wyprzedził Mario Seidla. Trzeci był Ilkka Herola. Kolejne miejsca zajęli Eric Frenzel, Alessandro Pittin a szósty był Laurent Muhlethaler. Siódmy był Akito Watabe, ósmy Miroslav Dvorak, dziewiąty Eero Hirvonen a dziesiąty Terence Weber.
 
 
TUTAJ Wyniki po skokach
 
TUTAJ  Wyniki po biegu
 
 
 Kolejne zawody Letniej Grand Prix odbędą się w piątek w Oberstdorfie.
 
Autor: ms