słowiok

Wyjątkowo dobrze w serii PCR przed rywalizacją finałowego weekendu PŚ w Schonach spisali się polscy kombinatorzy, obaj plasując się w drugiej dziesiątce. Wygrał Akito Watabe przed Ericiem Frenzelem. 

 

Dalej z biało-czerwonych wylądował Adam Cieślar – na 99. metrze, jednak ze względu na korzystniejsze warunki znalazł się niżej od swojego kolegi z kadry. Mimo to udało mu się zamknąć drugą dziesiątkę z wirtualną stratą 56 sekund do Akito Watabe, który przewodził stawce. Na bardzo wysokim, 17. miejscu serię kwalifikacyjną zakończył Paweł Słowiok, osiągając 97 metrów z 21. belki przy nieznacznych podmuchach pod narty.

 

Najdalej w kwalifikacjach poszybowali Akito Watabe i Eric Frenzel, zajmując dwa pierwsze miejsca. Przewaga Japończyka była minimalna ze względu na to, że skakał w dużo lepszych warunkach, ale uzyskał też noty wyższe o 4,5 punktu od Niemca, stąd przewaga 3 sekund. W czołowej trójce uplasował się jeszcze Manuel Faisst po skoku 101. metr (+16 sekund).

 

Tym razem do dziesiątki wskoczył Johannes Rydzek, na 6. miejscu, szybując 104 metry, mając jednak najlepsze warunki spośród zawodników z czołówki. Odwrotnie, wiatr w plecy miał czwarty Fabian Riessle (99 metrów).

 

WYNIKI PCR

 

O 10.00 rozpocznie się seria skoków, o 13.45 bieg na 10 kilometrów. Jutro na skoczni kombinatorzy zaprezentują się dwukrotnie, by potem wybiec na trasę 10, a nie, jak pierwotnie planowano, 15 kilometrów. Zmiana dystansu spowodowana jest wiosenną pogodą i takimi samymi temperaturami w Schonach.

 

red

fot. Katja Diegler