Po wczorajszym występnie na skoczni kombinatorzy przenieśli się na trasę biegową na Kubalonce. Były to ostatnie zawody cyklu Lotos Cup w tym sezonie.

 

Prowadzący po skokach Mateusz Wantulok, równie dobrze spisał się dziś w biegu i wygrał finałowe zawody oraz klasyfikację generalną całego Lotos Cup-u. Na miejscu 2. bieg zakończył Paweł Słowiok, natomiast 3. był Marcin Budz. 4. pozycję zajął Wojciech Marusarz.

W kategorii Junior A dziś najlepiej spisał się Kacper Kupczak. Dzisiejsze zwycięstwo dało mu również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Za nim drugi rezultat uzyskał Jan Łowisz (2. w generalce), zaś 3. był Michał Gut-Chowaniec, który w klasyfikacji generalnej ostatecznie zajął 3. pozycję.

 

Wśród Juniorów B najszybszy był Paweł Twardosz, zwyciężając także w całym tegorocznym cyklu LOTOS Cup. Paweł Chyc uplasował się na 2. lokacie, natomiast w generalce sklasyfikowany został na 3. miejscu. Jako 3. linię mety minął Daniel Mąka, który w całym cyklu zajął 2. pozycję.

 

Z grupy Junior C najlepiej spisał się Dawid Jarząbek, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. miejscu. Najlepszy czas biegu dał Arturowi Wacławiakowi awans na 2. miejsce i 3. w klasyfikacji generalnej). Podium uzupełnił Kacper Konior, który wygrał cały cykl lotosów.

 

W kategorii Junior D wygrał Maciej Zborowski (3. w generalce). Drugi był Mateusz Małyjurek, i to on zebrał największą ilość punktów i wygrał klasyfikację generalną. Ostatnią pozycję na podium zajął Maciej Korzeniowski (2. generalce).

 

 

Jan Rzadkosz wygrał wczorajsze skoki w kategorii Junior E, a także dzisiejszy bieg, dzięki temu został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Drugi po dzisiejszym biegu, jak i w całym cyklu LOTOS Cup był Jan Bukowski. Tak samo miejsce 3. w cyklu i po biegu zajął Sebastian Zygmuntowicz.

 

Bożena Tyc