Konkursu skoków w niedzielę nie udało się rozegrać, ponieważ warunki były niesprzyjające, dlatego do  biegu zawodnicy wyruszyli na podstawie rezultatów uzyskanych w sobotę . Wiatr i obfite opady śniegu nie przeszkodziły jednak zawodnikom, aby wystartować w biegu na 5 km.

 

Bieg do kombinacji norweskiej wygrał Mateusz Wantulok zawodnik klubu AZS AWF Katowice. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) uplasował się na miejscu 2., natomiast ostatnie miejsce na podium zajął zawodnik LKS Poroniec Poronin - Michał Gut Chowaniec.

 

Niedzielne zawody specjalnie dla naszej redakcji ocenił Mateusz Wantulok.

"Cieszyłem się z możliwości odbycia dwóch startów w Polsce, ale po przyjeździe na miejsce mój entuzjazm troszkę się pogorszył wchodząc na trasy biegowe. W sobotę do południa nic nie było przygotowane i bałem się, że z kombinacji będą nici. Na odprawie kierownicy zapewnili, że trasa zostanie przygotowana i tak też się stało. Wracając do skoków. Konkurs odbył się w loteryjnych warunkach wietrznych. Można powiedzieć, że ostatnia 10-ka mogła mówić o szczęściu. Na początku zazwyczaj panowała cisza, końcówka otrzymała bonus w postaci wiaterku pod narty praktycznie na całej długości. Swój skok oceniam na dobry, pozwolił choć troszkę powalczyć ze skoczkami. Natomiast do kombinacji dawał mi 1. miejsce ze sporą przewagą nad rywalami."

W niedzielę niestety zawodnicy nie mogli już poskakać. Bieg rozpoczynali według lokat zajętych dzień wcześniej.

"Niestety w niedzielę warunki na skoczni były jeszcze gorsze. Mocniejszy wiatr oraz dodatkowo spore opady śniegu spowodowały odwołanie zawodów. A własnie na ten start liczyłem bardziej, bo miał to być tradycyjny Gundersen. Tym samym przyśpieszony został bieg i o 12 rozpoczęliśmy rywalizację. Całość wyniosła ok. 6,5 km. Warunki na trasie były bardzo ciężkie. Spadło jakieś 5 cm świeżego śniegu i jako pierwszy ze startu przecierałem szlak i przy okazji mogłem założyć tory na zjazdach. Ponieważ ratrak nie mógł wyjechać na trasy ze względu na minimalną ilość śniegu. Żałuję tylko, że nie rozegrano obu konkursów. Natomiast zawody oceniam na dobre. Nowy rok rozpocząłem optymistycznie" - podsumowuje Wantulok.

 

Na Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego dobrze poradził sobie również Marcin Budz (WKS Zakopane), który uplasował się na miejscu 4., za nim kolejno zawodnicy AZS-u Zakopane: Jan Łowisz i Wojciech Marusarz.

 

 WYNIKI ZAWODÓW

 

Bożena Tyc