Cieslar

Szczyrk to dzisiaj stolica letnich Mistrzostw Polski w sportach zimowych. O mistrzowskie tytuły walczyły skoczkinie, kombinatorzy norwescy i skoczkowie.

 

Konkurs skoków kobiet wygrała Magdalena Pałasz zostając jednoczesnie pierwsza historyczną Mistrzynią Polski kobiet w skokach narciarskich (przeczytaj relację TUTAJ).

 

Tytuł Mistrza Polski w kombinacji wywalczył Adam Cieślar reprezentujący KS Wisła w Wiśle, przed wiślaninem Pawłem Słowiokiem z AZS AWF Katowice i kolejnym wiślaninem także z katowickiego AZS Mateuszem Wantulokiem. Wszyscy trzej zawodnicy są wychowankami jednego klubu właśnie z Wisły.

Cieślar i  Słowiok, te dwa nazwiska w naszej kombinacji przewijają się od rozgrywanych w Polsce w 2009 roku EYOF-ów kiedy to złoto zdobywał Słowiok, srebro Cieślar, oraz w drużynie obaj zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium. Ostatnie dwa sezony należały do Cieślara, czy wzrastająca dyspozycja Słowioka zmieni ten układ dowiemy sie niebawem.

 

Mnie wyjątkowo cieszy czwarta lokata Jana Łowisza reprezentujacego AZS Zakopane, który niedawno udzielił skipol-owi wywiadu. Wywiad, w którym Janek mówi o poszukiwaniach sponsora wzbudził wiele komentarzy w środowisku narciarskim, nie tylko wśród kombinatorów norweskich. Łowisz swoja lokatą, odparł zarzuty malkontentów podważających jego formę sportową. Brawo Jasiek.

Kombinację ukończyło 22 zawodników.

WYNIKI KOMBINACJA

 

Skoki, i tutaj traktuję to jako niespodziankę wygrał Piotr Żyła z KS Wisła w Wiśle. Nie znam się na skokach, jak Pieter ( to po wiślańsku ) pokonał dwukrotnego złotego medalistę z Soczi Kamila Stocha pozostanie jego tajemnicą. Trzecia lokata dla Bartłomieja Kłuska z klubu LKS Klimczok Bystra, zawodnika kadry B (sic).

W konkursie sklasyfikowano 53 zawodników.

 

Więcej o dzisiejszym dniu w Szczyrku w najbliższych dniach na portalu, min. obszerny wywiad z Magdaleną Pałasz oraz obszerna galeria zdjęć.

 

WYNIKI SKOKI

 

 Tobiasz Poranek