skocznie

W dniach 22-24 sierpnia rozegrano w Zagórzu letni Puchar Bieszczadów - Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego w skokach i kombinacji norweskiej z udziałem zawodników z Ukrainy.

 

W zawodach w kombinacji w kategorii junior E ( '2003 i młodsi) tryumfował Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane, przed dwójką zawodników AZS Zakopane Maciejem Dawidkiem i Janem Bukowskim. Konkurencję ukończyło 26 zawodników.

W kategorii juniorów D ('2001'2002) wygrał Krzysztof Kieta z WKS Zakopane, druga i trzecia lokata identycznie jak wśród juniorów E przypadła zawodnikom zakopiańskiego AZS-u Mateuszowi Gruszce i Kacprowi Stoselowi. W tej kategorii sklasyfikowano 24 młodych kombinatorów norweskich.

Konkurencja składała się z skoków i biegu, kategoria E miała do pokonania dystans jednego kilomtera, juniorzy D dwa kilometry.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Krzemieńca na Ukrainie.

 

W ramach Letniego Pucharu Bieszczadów rozegrano także otwarty konkurs skoków  w kategorii OPEN. Zwyciężył 14-letni Marcin Topór z AZS Zakopane. Smaczku zawodom dodaje fakt, że 10 miejsce zajął 34 letni Rafał Kuchta z klubu Watra Białka Tatrzańska. Jeżeli ktoś uważa , że 34-latek to wiek na skoczka zbyt duży, to dodam, że na 23 pozycji został sklasyfikowany 57-letni Vasyl Nikiforuk z Ukrainy.

Jak widać panu Vasylowi mistrzowi świata  z pierwszych Mistrzostw Świata weteranów w 2008 roku (kategoria 50-54) zdrowia i odwagi nie brakuje.

Więcej wyników, galerie foto na stronie organizatora TUTAJ

 

/KaCe/

źródło: Krzysztof Lachowski/POZN